Ziņas

Sabiedrība

Labākie būrīši ceļo uz Rīgas Zoo

Lai putniņiem ir jaunas mājvietas. Taurenes pamatskolas skolēniFoto: Liene Lote Grizāne

Pavasaris nāk ar dabas atmošanos, rosību domās, mājās un saimniecībās. Šis pavasaris vēl rosīgāks ir taureniešiem, jo beidzot norisinās sen gaidītā šosejas un Gaujas tilta rekonstrukcija, kas ved cauri Taurenes centram. Mainījusies arī ainava, jo pašā pagasta centrā nozāģēti visi lielie koki, kas jau gadu desmitiem auga abās ceļa pusēs. Koku nozāģēšana gan neuztrauc pagasta ļaudis, jo viņi saprot, ka citādi pie jauna ceļa netikt. Viņus vairāk māc rūpes un bažas par nākotni, jo dzirdēts, ka novada pašvaldība caurskata pašvaldības darbinieku lietderību un, iespējams, gaidāmas kādas pārmaiņas pagasta pārvaldē. Cilvēki uztraukušies, kā dzīvos tālāk, vai visiem būs darbs un iztikšana.

Tikmēr ņipra pavasara rosība manāma skolās. Laukos skolas ir tās, kas vēl joprojām tur dzīvu tradīciju pavasaros gatavot putnu būrīšus. Taurenes pamatskolas skolotāja Dace Potaša “Druvai” stāsta, ka arī šajā gadā, sadarbojoties ar Mammas dabas projektiem, tika organizēta akcija “Jauna māja putniņam”. To īstenojot, bērniem un jauniešiem tika lūgts kopā ar vecākiem gatavot putnu būrīšus.

“Tad nu bērni mājās katrs pats vai kopā ar vecākiem, vecvecākiem gatavo būrīšus un nes uz skolu. Kad akciju noslēdzām, skolā veidojām izstādi ar iespēju balsot un noskaidrot, kuri trīs ir labākie būrīši. Šogad pirmo vietu ieguva kāds īpašs putnu būris, kas gatavots pūcei. Turklāt pēc grāmatas par Vinniju Pūku motīviem un priekšrakstiem,” stāsta D.Potaša un teic, ka trīs augstāko novērtējumu ieguvušie būrīši nepaliks skolā, bet ceļos uz Rīgas Zoodārzu dāvanā Ingmāram Līdakam.

“Mēs rudenī ar skolēniem piedalījāmies akcijā un vācām zīles, kuras vedām uz Rīgas Zoo. Aizvedām 187 kilogramus zīļu, ieguvām labu vietu. Saņēmām arī dāvanā braucienu uz Rīgas Zoodārzu. Tas paredzēts šajā pavasarī. Nolēmām, ka nebrauksim tukšām rokām, bet vedīsim uz Rīgu trīs labākos būrīšus,” stāsta Dace. Skolotāja teic, ka ir patīkami pārsteigta arī par pašu bērnu iniciatīvu un darbošanos. Ir bijuši daudzi bērni, kuri pat bez vecāku palīdzības izgatavojuši būrīšus.

“Protams, ir patīkami, ja vecāki vai vecvecāki palīdz bērniem un tādā veidā top kopdarbs, taču ir arī bērni, kas no opja vai tēta paņēma kokmateriālus un paši veica darbiņu,” stāsta D. Potaša un teic, ka

ir labi, ja bērni saprot, kādēļ nepieciešami putnu būrīši. “Putnu būrīšus skolas audzēkņi gatavo jau daudzus gadus, un jāteic, ka visā Taurenes parkā ir izlikti bērnu gatavotie būrīši. Tradīcija pie mums ir dzīva, un prieks, ka bērniem talkā nāk arī vecāki,” norāda skolotāja.

Liene Lote Grizāne