Ziņas

Sports

Labāk vēlāk nekā nekad

Kausa ieguvēji. Komanda    BK “Cēsis/ Svētavots” izcīnīja Cēsu rajona ceļojošo kausu, par kuru spēles sākās 2020.gada rudenī. Foto: Jānis Gabrāns

Laikam šādā atziņa vislabāk raksturo tikko aizvadīto basketbola spēli Cēsu rajona ceļojošā kausa izcīņā, kurā tikās BK “Cēsis/ Svētavots” un “Metālu pasaule”. Situācija īpaša ar to, ka ar šo spēli turpinājās 2019./ 2020.gada sezonas kausa izcīņas izspēle. Tolaik novembra sākumā tika izsludināta ārkārtējā situācija, visi sporta notikumi tika atcelti, arī Cēsu kausa izcīņa. Arī pagājušais gads ritēja no aizlieguma uz aizliegumu, un    atjaunot turnīru neizdevās. Tas brīdis pienāca vien tagad, un aizvadītajā svētdienā pēc vairāk nekā gada pārtraukuma pirmās komandas devās laukumā. Turnīrā piedalās    arī komandas “Apse”, “Rakši” un “CPSS”.

Mihails Mihailovs, turnīra rīkotājs, stāsta, ka palikušas neizspēlētas četras spēles, bet turnīru neatcēluši, gaidot brīdi, lai tomēr pieliktu punktu: “Izspēlēsim visu turnīru, lai parādītu, ka kaut kas beidzot sāk atdzīvoties. Jāteic, pēc tik ilga pārtraukuma komandām nav viegli atkal savākties kopā. Basketbolistiem, kuri spēlē kādā no Latvijas līgām, vienkāršāk, bet ir vīri, kuri kopš tā tālā oktobra nav spēlējuši, un viņiem šī bija īpaša atgriešanās.”

Tas arī bija redzams šajā spēlē, jo temps samērā lēns, arī metienu precizitāte kliboja, bet bija redzams, ka vīri izbauda spēli, iespēju atkal būt laukumā, būt komandai. Spēlē izpaudās neliels BK “Cēsis/ Svētavots”    pārsvars, jo šīs komandas kodolu veido spēlētāji, kuri pārstāv Reģionālās basketbola līgas komandu BK “Cēsis/ Cēsu Sporta skola”. Bija jūtams, ka viņi nespēlē ar pilnu atdevi, galvenais uzdevums bija turēt pretiniekus zināmā attālumā, nedodot viņiem iespēju mainīt spēles gaitu. Fināla sirēnai skanot, tablo rādīja 74:62 BK “Cēsis/ Svētavots” labā. Uzvarētāju rindās rezultatīvākie: Rihards Mālmanis – 22 punkti, Elvis Saulītis – 16, Ģirts Logins – 11, Reinis Rudzītis – 11.

“Metāla pasaule” rindās rezultatīvākie: Jurijs Timaškovs – 21, Dmitrijs Tkačuks – 12, Kaspars Lapsa – 10.

Lai arī kausa izcīņā visas spēles nav izspēlētas, BK “Cēsis/ Svētavots” neviena komanda vairs nespēj aizsniegt, jo viņi jau aizvadījuši visas spēles, visās svinot uzvaru. Tāpēc pēc tikko izcīnītās uzvaras M. Mihailovs komandai pasniedza ceļojošo kausu un uzvarētāju gredzenus. Komandas kapteinis Elvis Saulītis kausam pienagloja kārtējo plāksnīti ar uzvarētāju komandas nosaukumu.

Jau šajā pavasarī tiks izspēlēta arī šīs sezona kausa izcīņa. Kopš komandu skaits Cēsu kausa izcīņā sarucis, nenotiek atsevišķs novada čempionāts,  tas notiek kopā ar Smiltenes čempionātu apvienotajā Vidzemes basketbola līgā. Arī šajā turnīrā bijis pārtraukums kopš 2020.gada oktobra, bet esot cerība arī to jau šajā pavasarī atjaunot. Pēc tam pavasara otrajā pusē Cēsu novada komandas atkal atsevišķā turnīrā cīnīsies par Cēsu rajona ceļojošo kausu.

“Redzams, ka nokomplektēt komandas kļūst arvien grūtāk, jo spēlētāji dodas darba gaitās uz Rīgu, citām pilsētām, sanākt kopā ir sarežģīti. Taču komandām, kas var savākties, kas grib spēlēt, dosim iespēju,” saka M. Mihailovs.