Ziņas

Sports

Labai tradīcijai labs turpinājums

Uzvarētājs. Kluba "Ferrum" cīkstonis Ingars Polis no Amatas novada Ieriķu grupas izcīnīja klubam vienīgo zelta medaļu.Foto: no albuma

Ar Cēsu novada čempionātu brīvajā cīņā ievadīts pārrobežu sadraudzības čempionāts, kas norisinās otro gadu pēc kārtas.

Sacensības, kas notiek trijos posmos un ko rīko cīņu sporta klubs “Ferrum”, pērn izpelnījās ļoti lielu atsaucību no dalībniekiem Latvijā un Igaunijā. Tāpēc labi sākto tradīciju nolemts turpināt.

Sacensību pirmais posms notika Cēsīs, un tas atkal bija kupli pārstāvēts. No dažādiem Latvijas un Igaunijas klubiem kopumā startēja 233 dalībnieki, bet kopā ar līdzjutējiem sacensību apmeklētāju skaits sasniedz apmēram 400.

Kuplā pulkā startēja arī kluba “Ferrum” cīkstoņi, un treneris Andis Rucis savu audzēkņu sniegumu vērtē atzīstami. Jaunie sportisti centās parādīt lielu izturību un azartu cīņas laikā, aizvadot pat četras līdz septiņas cīņas visas dienas garumā. Katrs centās parādīt labāko sniegumu savā svaru kategorijā, un rezultātā kopumā izcīnītas 11 medaļas – viena zelta, septiņas sudraba un trīs bronzas.

Runājot

par konkrētu audzēkņu sniegumu, treneris uzteic Ingaru Poli, kurš savā svaru kategorijā pārliecinoši izcīnīja 1.vietu: “Labi sevi apliecināja Mārtiņš Megris, uzvarot spēcīgus pretiniekus no Bauskas un Rīgas, kuriem līdz tam bija zaudējis, un izcīnot godpilno otro vietu. Ar lielu pašatdevi cīņām nodevās Aleksandrs Muhins, kas arī deva rezultātu – otro vietu. Rainers Lūkins pilnveidojis savu tehniku un atradis ceļu uz virsotni. Uzteicams Jānis Ruicis, kurš, būdams jaunākais dalībnieks savā svara kategorijā, izcīnīja 2. vietu. Anna Damberga vispirms jāapsveic ar drosmi pirmo reizi startēt sacensībās, un debija bija veiksmīga, vainagojoties ar otro vietu. Smagās un līdzvērtīgās cīņās, spēkojoties ar vecākiem un krietni pieredzējušākiem cīkstoņiem, Ralfs Lūkins un Samanta Timpa katrs savā svaru kategorijā finālā tomēr zaudēja. Pagaidām pietrūkst pieredzes, kā veiksmīgi aizvadīt cīņas galotni, un izturības, ko nevar iegūt viena gada laikā.

Ar savu sniegumu sacensībās iepriecināja arī Ralfs Milherts, Edgars Juriksons, Evija Ailenda Čīča, Nikola Ance Salmiņa, Toms Ričards Krieviņš un daudzi citi kluba bērni.”

Medaļas klubam “Ferrum” savās svaru kategorijās un vecumu grupās izcīnīja: zeltu – Ingars Polis; sudrabu – Anna Damberga, Samanta Timpa, Ralfs Lūkins, Mārtiņš Megris, Toms Krieviņš, Jānis Ruicis, Aleksandrs Muhins, bet bronzu – Klinta Kokarēviča, Nikola Salmiņa, Rainers Lūkins.

Vairāki jaunie cīkstoņi bija tuvu labākajam trijniekam, ieņemot piekto vietu: Daniēla Damberga, Paula Baumane, Viktorija Vildiņa, Evija Čīča, Marta Grīnberga, Ērika Baumane, Ralfs Milherts, Edgars Juriksons, Ēriks Muhins, Kristiāns Kokarēvičs un Stefans Dambergs, bet sestajā vietā – Hanna Mihailova.

Kluba pārstāvji atzīst, ka kopumā sacensības izdevās, kā plānots, par to vislielākais paldies visiem atbalstītājiem un brīvprātīgajiem, kuri iesaistījās veiksmīgā sacensību norisē.

Otrais posms pārrobežu čempionātā plānots 9. maijā Priekuļu novada Liepas pamatskolā. Sacensību rīkotāji cer, ka jau nākamajā posmā izdosies piesaistīt arī viesus no Lietuvas, Anglijas, Krievijas. Ārvalstu klubi izrādījuši ieinteresētību startēt kādā no nākamajiem posmiem vēl šajā gadā, kas ir labākais apliecinājums sacensību rīkotāju prasmei.

Jānis Gabrāns