Ziņas

Izklaide

Kultūras mantojumu dienās notiks spēle “Viduslaiku Cēsis”

Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā, 12.septembrī, būs iespēja iepazīt viduslaiku Cēsu atstāto mantojumu, piedaloties aizraujošā uzdevumu spēlē “Viduslaiku Cēsis”, kas norisināsies vecpilsētā un Cēsu viduslaiku pils dārzā.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Ance Saulīte, redzamākais un spožākais uzplaukuma periods Cēsīs ir bijis viduslaikos, kad Cēsis ir bijis Eiropas mērogā nozīmīgs varas centrs – Livonijas mestra rezidence, kā arī Cēsis aktīvi iesaistījušās Hanzas pilsētu tirdzniecības tīklā, tāpēc “Viduslaiku Cēsis” ir izvēlēta kā galvenā šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēma.

Caur pasākumiem Eiropas Kultūras mantojuma dienās cēsnieki un pilsētas viesi ir aicināti labāk iepazīt Cēsīs redzamo atstāto viduslaiku mantojumu, kas manifestējas nozīmīgos arheoloģijas un arhitektūras pieminekļos – Cēsu pilī un Cēsu Sv.Jāņa baznīcā, kā arī Cēsu vecpilsētā – nacionāla mēroga pilsētbūvniecības piemineklī ar saglabāto viduslaiku ielu tīklu. Šogad pēc ilgāka pārtraukuma ir noritējusi arī nozīmīga atjaunošana Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornī, un apmeklētājiem būs iespēja pašiem novērtēt paveikto.

12.septembrī no plkst.11 Cēsu vecpilsētā, pilī un baznīcā notiks vairāki izglītojošie pasākumi: orientēšanās spēle “Iepazīsti viduslaiku Cēsis!” un bezmaksas tematiskās ekskursijas viduslaiku pils kalpotāja pavadībā. Pasākumu apmeklētāji uzzinās, kā izskatījusies un izklausījusies pilsēta viduslaikos, kad tās teritoriju ierobežojis mūris. Seno pilsētas mūru vārtu vietās dalībniekus gaidīs aizraujoši un izzinoši uzdevumi. Tos izpildot, tālākais ceļš vedīs uz Cēsu pili, kur dalībniekus, iepazīstinot ar viduslaiku spēlēm, amatu prasmēm un cienājot ar pils dārzā izaugušo ražu un svaigi cepto maizi, sagaidīs Pils vārtu sargs Heinrihs.

Eiropas kultūras mantojuma dienu koordinators Latvijā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, un šogad aicinājums ir akcentēt Eiropas dimensiju – Latvijas kultūras mantojuma vietu Eiropas kultūras vēstures veidošanā un otrādi – Eiropas ietekmi Latvijas kultūras vērtību veidošanās procesā, kā arī objektus, kuru vērtība izceļama Eiropas mērogā.