Ziņas

Sabiedrība

Kūla Vidzemē degusi sešu hektāru platībā

Aizvadītajā diennaktī, no 28.marta plkst. 6.30 līdz 29.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 18 izsaukumus, lielākā daļa no tiem uz pērnās zāles degšanu. Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa, – 15 izsaukumi bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, savukārt trīs uz glābšanas darbiem.

Plkst. 17.14 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Mālupes pagastu, kur uz autoceļa Alūksne – Liepna braucamās daļas bija uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu sakārtoja. Glābšanas darbi tika pabeigti plkst. 17.47.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 13 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā seši hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija Gulbenes novada Tirzas pagastā, kur uguns pērno zāli bija pārņēmusi 2,5 hektāru platībā, un Līgatnes novada Līgatnes pagastā, kur kūlas ugunsgrēks reģistrēts 2,3 hektāru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai.