Ziņas

Sports

Kronēti jaunie čempioni

Čempioni. Komanda "Einšteins" Cēsu novada florbola čempionāta trešajā sezonā demonstrēja labu spēli, pelnīti izcīnot čempionu kausu. Foto: Jānis Gabrāns

Cēsu novada čempionātā florbolā čempionu kausu izcīnīja komanda “Einšteins”. Viņu ceļš uz šo titulu bija mērķtiecīgs visas sezonas garumā. “Einšteins” pārliecinoši uzvarēja regulārajā čempionātā, arī izslēgšanas spēlēs apliecināja pārākumu.

Pusfinālā viņi no čempionu troņa gāza divu iepriekšējo sezonu čempionus “Farm Dumperi.lv Club”, tādējādi revanšējoties par zaudējumu pērnās sezonas finālā.

Šīs sezonas finālā tikās regulārā čempionāta pirmās un otrās vietas ieguvēji – “Einšteins” un “Au­ciems”. Atbilstoši nolikumam izslēgšanas spēļu turnīra pāru uzvarētājus nosaka divu spēļu rezultātā. Ja abās komandu savstarpējās spēlēs uzvar viena un tā pati komanda, tālāk tiek uzvarējusī komanda. Ja viena no spēlēm beidzas neizšķirti, bet otrā tiek noskaidrots uzvarētājs, nākamajā kārtā iekļūst komanda, kas izcīnījusi uzvaru. Ja komandas dala uzvaras uz pusēm vai abās reizēs spēlē neizšķirti, pēc otrā mača seko piecu minūšu pagarinājums līdz pirmajiem vārtiem. Ja netiek gūti vārti, seko pēcspēles metienu sērija.

Pirmā abu finālistu tikšanās reizē pārliecinoši uzvarēja “Einš­teins” 5:1, taču pretinieki negrasījās padoties, fināla spēle saglabāja intrigu līdz pēdējai sekundei. Netrūka līdzjutēju atbalsta gan vienai, gan otrai komandai. Vis­pirms Andris Rodionovs un Rai­vis Keišs panāca 2:0 “Einšteina” labā. Tad pretinieki vienus vārtus atguva, precīzs bija Lauris Grā­velis. Otrā puslaika sākumā divu vārtu starpību atjaunoja Artjoms Praličs, un var teikt, ka šie bija “Einšteina” uzvaras vārti. Lai arī “Auciems” nepadevās un nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām panāca 3:3 (vārtus guva Jurģis Eihenbaums, Gatis Grā­ve­lis), viņiem bija nepieciešama uzvara, lai būtu papildlaiks. “Ein­štei­nam” izdevās nosargāt savus vārtus, un spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, kas sērijā uzvaru garantēja “Einšteins” komandai, kura varēja līksmot par izcīnīto čempiona titulu.

Komandas spēlējošais treneris Mārtiņš Jarohovičs neslēpa, ka sezona bijusi piepildīta un vainagojusies ar pelnītu uzvaru: “Gā­jām uz šo panākumu mērķtiecīgi, tomēr jāatzīst, ka pēdējā finālspēle izrādījās ļoti saspringta. Šogad izdevās paņemt visu, arī uzvarēt regulārajā čempionātā, bet tā nebija prioritāte, jo viss izšķiras izslēgšanas spēlēs. Tās nebija vieglas, ne ceturtdaļfināls pret “SK Fono”, ne pusfināls pret “Farm Dumperi.lv Club”, ne fināls, tāpēc var teikt, ka tituls tiešām tika izcīnīts. Katrā spēlē nepieciešama arī psiholoģiskā noturība, tās otrajā finālspēlē nedaudz pietrūka, iespējams, spēlētajiem pēc pirmās uzvaras bija iezagusies pārlieku liela pašpārliecinātība. Pirms spēles gan atgādināju, ka jānoskaņojas maksimāli; labi, ka izdevās izpildīt minimālo uzdevumu, noturēt neizšķirtu, lai nav pagarinājums vai pēcspēles metieni, kur liela nozīme arī veiksmes faktoram.”

Otrās vietas ieguvēji – “Au­ciems” – šogad sagādāja pārs­tei­gu­mu, jo pērn bija vien septītie. Iz­veidots labs sastāvs, kurā ir spēlētāji ar virslīgas pieredzi, un tas pierādījās rezultātā. Koman­das kapteinis Sandis Pokkers atzina, ka otrajā sezonā izcīnīt sudraba medaļas ir labs panākums: “Pro­tams, katram gribas čempiona titulu, bet arī šis ir labi. Spējām līdz pēdējai sekundei saglabāt intrigu, kas iepriecināja mūsu daudzos līdz­jutējus, un teikšu, ka nav kauns par zaudējumu sērijā. Viņi bija stiprāki. Sezona noslēgta uz pozitīvas nots, gatavosimies nākamajai, un tad jau redzēs, kurš kuru!”

Spēlē par trešo vietu tikās ie­priek­š­ējās sezonas čempioni “Farm Dumperi.lv Club” un šīs se­zonas debitanti – “Brenguļi”. Pir­majā spēlē ar minimālu 4:3 uzvarēja “Farm Dumperi.lv Club”, bet otrajā jau no pirmajām sekundēm “Brenguļi” apliecināja, ka nedomā padoties. Jau pirmajā puslaikā viņi panāca 4:0 un viss liecināja, ka bronzas medaļu ieguvējs noskaidrosies papildlaikā vai pēcspēles metienos. Lai arī bijušie čempioni centās glābt, kas glābjams, spēle noslēdzās 6:3 “Bren­guļu” labā. Sekoja piecu minūšu pagarinājums līdz pirmajiem vārtiem, kas sanāca ļoti īss. Pēc 51 nospēlētas sekundes “Bren­guļu” spēlētājs Markuss Žukovskis guva uzvaras vārtus, atnesot komandai bronzas medaļas. Līdz ar to “Farm Dum­peri.lv Club” šajā sezonā ne tikai zaudēja čempionu titulu, bet palika vispār bez godalgām.

“Brenguļu” pārstāvis Gatis Zvir­bulis atzina, ka ar čempionātu komanda ir apmierināta: “Pir­mkārt, esam tikuši pie medaļām, otrkārt, ir ļoti laba līmeņa čempionāts, bija iespēja uzspēlēt pret nezināmām komandām. Bronzas mačā gan bija labi zināma komanda, jo ikdienā kopā trenējamies, spēlējam Kocēnu čempionātā. Prieks, ka izdevās pamatlaikā uzvarēt, un tālāk jau viss bija atkarīgs no tā, kā kuram sakritīs. Pilnā kārts tika mums, tāpēc jāatzīst, ka sezona ir ar lielu plus zīmi. Ko tādu pat nebijām domājuši.”

Papildlaiks bija nepieciešams arī spēlē par 5.vietu, kurā tikās “Amata” un “SK Fono”. Pirmajā spēlē pārliecinošu uzvaru svinēja “SK Fono” 8:1, taču otrajā “Ama­ta” neatstāja viņiem cerības, uzvarot 8:4. Papildlaika trešajā minūtē tomēr varēja uzgavilēt “SK Fono” spēlētāji un līdzjutēji, jo Markuss Rozītis ar precīzu metienu nodrošināja komandai 5.vietu.

Komandas pārstāvis Jānis Sild­niks gan atzina, ka šis ir vājš mierinājums, jo iepriekšējos divus gadus bijuši labāko trijniekā: “Ceru, ka šī uzvara dos pozitīvas emocijas nākamajai sezonai. Bija problēmas sezonas sākumā, jo notika komandas restrukturizācija, nomainījās treneris, tas parādījās rezultātā, taču beigās pierādījām, ka esam komanda, ar ko jārēķinās ikvienam pretiniekam.”

Turnīra noslēgumā balvas saņēma katras komandas labākais spēlētājs: Artjoms Praličs (“Einš­teins”), Jurģis Eihenbaums (“Au­ciems”), Mikuss Vēlme (“Bren­guļi”), Roberts Mačulāns (“Farm Dumperi.lv Club”), Mārcis Štein­bergs (“SK Fono”), Uldis Zeile (“Ama­ta”), Atvars Kalniņš (“FYA Shots”), Mikus Ikers (“Ma­ri­bu”) un Viktors Rasaicevs (“OSR”).

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Andris Rodionovs (“Ein­šteins”), bet simboliskajā iz­lasē iekļuva: A. Rodionovs (“Ein­šteins”), Roberts Krūmiņš (“Einšteins”), Gvido Grēns (“Farm Dumperi.lv Club”), Mār­tiņš Šķesteris (“FYA Shots”), Ga­tis Grāvelis (“Auciems”), Nauris Šustiks (“Brenguļi”).