Ziņas

Sports

Kronēti jauni čempioni

Ar Valmieras komandas “SK Spēks” uzvaru noslēdzies trešais Cēsu novada atklātais futbola 7:7 čempionāts. Divu iepriekšējo gadu uzvarētāji “Rauna” palika otrajā vietā. Šī gada turnīrā startēja desmit komandas.

Lai arī intrigas par uzvarētāju vairs nebija, pēdējā čempionāta dienā tomēr notika kāda svarīga spēle, jo atklāts bija jautājums par bronzas medaļu ieguvējiem. Dienu iepriekš komanda “Vaivīte”, reāls pretendents uz šo vietu, ar 2:4 zaudēja “Raunai”, paverot iespēju uz goda pjedestāla trešo pakāpienu pretendēt “FK Sigulda” un “Kvartāls” (Valmiera).
Pēdējā dienā notika trīs spēles. Vispirms “Auciems” ar 6:1 pārspēja komandu “Einšteins”, pakāpjoties uz 8.vietu noslēguma tabulā. Sekoja izšķirošā spēlē par trešo vietu, taču intriga neveidojās, jo mača gaita bija, kā saka, vienos vārtos. “Kvartāls” sagrāva “FK Sigulda” ar 8:1, izcīnot bronzas godalgu.

Noslēguma spēlē tikās abas līdervienības – “FK Spēks” un “Rauna”. Lai arī vietu sadalījumu spēles iznākums mainīt nevarēja, šis bija mačs par to, kura komanda sezonu pabeigs bez zaudējumiem. Pirms šīs spēles abām šajā ailītē bija nulle. Spēlējot bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem, Rauna tomēr spēja labāk realizēt savus momentus, un 20.minūtē jau 3:0. Otrā puslaika sākumā 4:1, un, kaut arī “SK Spēks” prata rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, mačs noslēdzās 4:3 Raunas futbolistu labā. Kaut neliels mierinājums par neiegūtu čempionu titulu.

Komandas uzbrucējs Jurģis Zumbergs atzina, ka sezonas sākums nav padevies tik sekmīgs, kā gribētos, pārāk daudzas spēles noslēgtas neizšķirti, kas arī noteica vietu sadalījumu.

Jauno čempionu pārstāvis Sandris Dubovs atzina, ka tituls atnācis nedaudz negaidīti, jo treniņiem nav atvēlēts daudz laika: “Laikam noderēja tas, ka vairākus gadus esam kopā spēlējuši, trenējušies, viens otru zinām. Katrā spēlē gājām ar mērķi cīnīties par uzvaru, kas gandrīz visās arī izdevās. Pēdējā spēlē pietrūka emociju, jo tituls jau bija rokā. Beigās jau intrigu radījām, bet, lai arī viens zaudējums tomēr piedzīvots, ar sezonu esam ļoti apmierināti. Turnīrs ļoti labs, nākamgad esam gatavi aizstāvēt čempionu titulu!”

Cēsu novada atklātais futbola čempionāts ar katru gadu gūst lielāku popularitāti, un šogad tajā jau bija pārstāvētas komandas no daudziem novadiem un pilsētām. Rīkotājs Mārtiņš Jarohovičs atzina, ka viss izdevies: “Bija patīkami spēlēt jaunajā stadionā, kur vairs nav jādomā, vai līdz tumsai paspēsim izspēlēt. Vēl analizēsim norisi, bet, iespējams, nākamgad komandas dalīsim divās līgās, lai vēl vairāk celtu spēles kvalitāti. Gribam arvien vairāk paplašināt ģeogrāfiju, lai tas kļūtu par īstu Vidzemes čempionātu. Ja ir šāda infrastruktūra, tā jāizmanto pilnvērtīgi.”

Apbalvošanas ceremonijā tika apbalvoti arī visu komandu labākie spēlētāji. Balvas saņēma: Alvis Dubovs (SK “Spēks”), Jurģis Zumbergs (Rauna), Andrejs Ivanovs (FK “Sigulda”), Ralfs Apsītis (“Kvartāls”), Roberts Veide (“Eglītes Mežs”), Gatis Rozenovs (Auciems), Kaspars Rozgalis (“Pērkons”), Pēteris Trekše (“Lekrings”), Andris Rodionovs (“Einšteins”), Artis Smiltnieks (“Vaivīte”).
Balvu kā turnīra labākais uzbrucējs saņēma Toms Riekstiņš (“Eglītes Mežs”), labākais aizsargs – Kaspars Bacis (SK “Spēks”), labākais vārtsargs – Elvis Mālmanis (Rauna). Turnīra rezultatīvākais spēlētājs Aleksandra Barkovskis (“Kvartāls”), kurš guva 41 vārtu, bet godīgākās komandas tituls – “Lekrings” vienībai.