Ziņas

Sabiedrība

Krietni paplašināta Priekuļu bibliotēka

Plašāk un ērtāk. Priekuļu bibliotēka tagad var strādāt plašākās telpās, arī jauniešiem paredzēta sava zona bibliotēkas otrajā stāvā. Foto: no bibliotēkas arhīva

Priekuļu pagasta bibliotēka šogad apmeklētājus pieņem gaišākās, atjaunotās telpās. Bibliotēkas vadītāja Liene Zuimača ziņojumā par grāmatu krātuvē paveikto raksta, ka izvirzītais mērķis paplašināties veiksmīgi īstenots. Bibliotēka kļuvusi ievērojami lielāka, tai Priekuļos tagad atvēlēti divi stāvi. Kopā tie ir 270 m² platībā līdzšinējo 180 m² vietā.

Pēc remonta bibliotēkas otrajā stāvā izveidots grāmatu stūrītis pirmsskolas vecuma bērniem. Turpat meklējama arī literatūra jaunāko klašu skolēniem, arī jauniešiem. Līdzās stāv publiski izmantojamie datori, paredzēti tieši bērniem un jauniešiem.

Otrajā stāvā pagaidām izvietoti arī bibliotēkā lasāmie jaunākie preses izdevumi. Ar laiku tie atgriezīsies atpakaļ uz pirmo stāvu, kur ir arī novadpētniecības materiāli. Pirmajā stāvā bibliotēkas krājums ir sadalīts pa telpām – daiļliteratūra, nozaru literatūra, šā un iepriekšējā gada preses izdevumi. Pirmajā stāvā vieta atvēlēta apmeklētāju apkalpošanai.

Telpu paplašināšana un kosmētiskais remonts noticis ap 200 m² platībā. Bibliotēkas priekštelpā izlīdzināta grīda, nomainīts grīdas segums, apstrādātas sienas un nomainītas ārdurvis. Bijušajā lasītavā un apmeklētāju apkalpošanas telpā – remontēts, slīpēts un lakots parkets. Telpās līdzinātas un apstrādātas sienas. Bibliotēkai piešķirtajās telpās ēkas otrajā stāvā noticis vēl plašāks remonts – strādāts ne tikai pie grīdām un sienām, ieliktas arī griestu plāksnes un apgaismes lampas. Uzlabotas trepju margas, ielikti atverami logi. Jaunapgūtajās telpās ar trīskrāsu linoleja grīdas segumu vizuāli atdalītas pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu zonas. Lai vasarā novērstu telpu pārmērīgu uzkaršanu, grāmatu balēšanu, uzstādītas žalūzijas. Uz šīm žalūzijām iecerēts rādīt arī videoprojekcijas.

Visās remontētajās telpās nomainīta elektroinstalācija.Plānojot pārmaiņas bibliotēkas darbībā, jau pagājušajā gadā iegādātas papildu mēbeles – plaukti un darba galdi, bērniem un jauniešiem piemēroti sēžamie.

Remontu Priekuļu bibliotēkā nodrošinājis uzņēmums “AB Vidzemes nami” par kopējo sum­mu 30,5 tūkstošu eiro apmērā.