Ziņas

Sports

Krājas ziemas raža

Distancē. Cēsu Sporta skolas audzēkne Estere Volfa debitējusi Pasaules jauniešu U20 čempionātā distanču slēpošanā, kas norisinājās Somijas pilsētā Vuokatti.Foto: no albuma

Somijas pilsētā Vuokatti notikušajā Pasaules jauniešu U20 un U23 čempionātā distanču slēpošanā debitēja Cēsu Sporta skolas audzēkne Estere Volfa.

Piecpadsmitgadīgā slēpotāja bija viena no jaunākajām dalībniecēm, tāpēc uz augstām vietām bija grūti cerēt, tomēr Estere parādīja atzīstamu sniegumu gan 1,1 km sprintā, gan 5 km distancē bija visātrākā starp vienaudzēm, apsteidzot arī vairākas gados vecākas slēpotājas. Katrā ziņā gūta nenovērtējama pieredze, šī bija iespēja pārbaudīt sevi sacensību režīmā, kā tik ļoti pietrūkst Latvijas sportistiem.

Tagad Esterei neliela atelpa mājās, tad ceļš uz sacensībām Obersdorfā (Vācija), kur no 22.līdz 25.februārim notiks Pasaules čempionāts distanču slēpošanā pieaugušajiem.
Tikmēr pirmās sacensības aizvadītas Pasaules čempionātā biatlonā, kur startē mūsu Baiba Bendika un Annija Sabule. Ja Annijai debija šāda līmeņa sacensībās sprinta distancē neizdevās, B. Bendika apliecināja, ka ir sportiste, ar kuru jārēķinās.

Sprinta distancē sportistēm nācās cīnīties arī ar spēcīgo vēju, kas ietekmēja šaušanu. B. Bendika pirmajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu, otrajā – vēl divas, taču devītais labākais šaušanas laiks un 17.ātrākais slēpojums ļāva finišēt augstajā 26.vietā.

Iedzīšanā četrās šautuvēs tika pieļautas divas kļūdas, kas ļāva pakāpties uz 18.vietu. Pati sportiste gan pēc finiša atzina, ka šī bijusi laba diena šaušanā, bet grūta trasē: “Šodien nebija tik ātras slēpes kā ierasti, bet tā ir daļa no spēles un komandas darba!”

Slēpošanas ātrumā Baibai 32.labākais laiks, bet šaušanā – 17.

Jau šodien Pasaules čempionāts biatlonā turpinās ar individuālo distanci sievietēm.

Paralēli Pasaules čempionātam notiek IBU kauss biatlonā, kur Latviju pārstāv Cēsu Sporta skolas audzēknis Rūdis Balodis. Sprinta distancē viņš kārtējo reizi apliecināja savas snaipera dotības, abās šautuvēs aizverot visus mērķus, bet gribētos lielāku ātrumu trasē, lai cīnītos par augstākām pozīcijām. Šoreiz 109 sportistu konkurencē viņš ierindojās 62.vietā un tikai viena sekunde viņu šķīra no 60.vietas, kas ļautu iekļūt iedzīšanas disciplīnā.