Ziņas

Sabiedrība

Kopābūšanas priekā

Sagriež kā jaunībā. Četru pansionātu iemītnieku tikšanās reizē Cēsu pansionātā neiztika arī bez ātrām dejām.Foto: Māris Buholcs

Todien pie Cēsu pansionāta skanēja dziesmas, cienījami kungi un dāmas griezās dejās, smaržoja piknika kārumi. Tā bija Cēsu, Smiltenes, Gatartas un Līgatnes pansionātu iemītnieku tikšanās.

“Jau ilgākus gadus mums ir sadarbība ar smilteniešiem, uzaicinājām līgatniešus, gatartiešus. Viņi labprāt atbrauca, lai kopā pavadītu jauku pēcpusdienu,” stāsta Cēsu pansionāta direktore Inga Gunta Paegle. Katra pansionāta pārstāvji pastāstīja par ikdienu, palepojās ar jaunumiem. Vaives pagasta sieviešu vokālais ansamblis katram veltīja dziesmu.

No Gatartas pansionāta ciemoties Cēsīs bija atbraukuši četri kungi un dāma. Paši ar lepnumu saka, ka atbrauca čaklākie, tie, kuri lasīja upenes, gāja sēnēs. “Mēs lasījām upenes, tās sagatavoja ziemas krājumiem, sēņojām, un bija garda mērce. Tas motivē cilvēkus būt sociāli aktīviem, ne tikai pavadīt brīvo laiku, bet to darīt saturīgi,” saka pansionāta ergoterapeite Baiba Gorovenko, bet sociālā aprūpētāja Dina Meire uzsver, ka gatartieši ļoti gaidījuši braucienu uz Cēsīm.

“Visur ir labi, tikai jādzīvo. Mums Gatartā ir svaigs gaiss, stirnas, zaķus varam redzēt. Pilsētā tikai kaķi. Toties meitenes te smukākas, mums tādu nav. Sauksim, lai brauc ciemos, bet vai pilsētnieces brauks,” apmierināts un ar vieglu smīnu saka Jānis Broders no Gatartas pansionāta.

Rīdzinieki Jānis Puriņš un Irēna Brice tagad dzīvo Līgatnes senioru mājā. Jānis pastāsta, ka jau agrāk ciemojies Cēsu pansionātā, jo te dzīvojis draugs. Pats viņš ir no Lielstraupes puses, mācījies Cēsu arodskolā.

Mīklu minēšana, kopīga pazīstamu latviešu dziesmu dziedāšana, rotaļas, dejas un vēl saulīte, kas bija izspraukusies no mākoņiem, radīja jauku gaisotni. “Cilvēki var iepazīties, satikt citus. Ikdienā jau apkārt ir vieni un tie paši. Šādi pasākumi visiem ļoti patīk. Ir prieks redzēt, kā mūsu vīri un sievas atveras, grib līdzdarboties. Ciemiņi vienmēr rada citu gaisotni,” saka Cēsu pansionāta direktore.

Kopīgās pēcpusdienas galdam tā dalībnieki no visiem pansionātiem paši maksāja dalības naudu. Lai netrūktu prieka, gādāja Cēsu pansionāta darbinieki un Vaives sieviešu ansamblis. Atmiņā no kopābūšanas katram paliks kas cits, bet ikviens izteica vēlēšanos braukt ciemos.