Ziņas

Uzņēmējdarbība

Kooperatīvu vadītāji un ZM ierēdņi Valmierā diskutēs par kooperācijas problēmām

Lai diskutētu par kooperācijas attīstības iespējām, šodien Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) Valmierā rīko lielāko lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu vadītāju tikšanos ar Zemkopības ministrijas (ZM) speciālistiem, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Tikšanās notiks lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “VAKS” telpās Valmierā, Mūrmuižas ielā 18, no plkst.10.30.

Tikšanās laikā ZM speciālisti iepazīsies ar “VAKS” praktisko darbību, savukārt kooperatīva valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons informēs par kooperatīva izveidi, pašreizējām aktivitātēm, kā arī nākotnes plāniem, uzsverot kooperācijas lomu graudkopības nozares attīstības veicināšanā.

Savukārt piensaimniecības kooperatīva “Māršava” valdes priekšsēdētāja Dace Pastare pastāstīs par piena kooperatīvu lomu piena ražotāju labklājības veicināšanā, papildus informējot arī par “Māršavas” darbību.

Par meža nozares kooperācijas attīstību Latvijā informēs kooperatīva “L.V.Mežs” valdes priekšsēdētājs Modris Kalvāns, akcentējot, ka tikai trīs gadu laikā, kopš nozarē sākuši darboties kooperatīvi, kopējais kooperatīvo sabiedrību neto apgrozījums no 17 514 eiro 2012.gadā pieaudzis līdz 969 344 eiro 2014.gadā.

Tikšanās noslēgumā plānotas diskusijas par dažādiem jautājumiem, piemēram, par kooperatīvu atbilstības izvērtēšanas noteikumu grozījumiem, kā arī Lauku attīstības programmas pasākumu nepieciešamajiem grozījumiem.

LLKA dibināta 2002.gadā un apvieno 52 biedrus. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām.