Ziņas

Uzņēmējdarbība

Kooperatīvs “Piebalga” pērn iegādājās automašīnu un piekabi svaigpiena savākšanai

Jaunpiebalgā reģistrētā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Piebalga” pērn, izmantojot Eiropas Savienības Lauku attīstības programmas atbalstu, iegādājās jaunu smago automašīnu un piekabi svaigpiena savākšanai un pārvadāšanai, liecina informācija sabiedrības vadības ziņojumā par 2015.gadu.

LPKS “Piebalga” 2006.gadā izveidoja sešas Cēsu rajona Jaunpiebalgas pagasta zemnieku saimniecības, kuras nodarbojas ar piena ražošanu. Kooperatīvās sabiedrības mērķis ir sekmēt biedru ekonomisko un sociālo vajadzību apmierināšanu, sniedzot pakalpojumus piena ražošanas attīstībā, piena savākšanā, realizācijā, kā arī citos veidos, kas saistīti ar lauksaimniecības produktu ražošanu.

2015.gadā kooperatīvam pievienojās trīs jauni piena piegādātāji, un gada beigās LPKS “Piebalga” apvienoja 44 biedrus no Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas un Zosēnu pagastiem, kā arī no Raunas novada Drustu un Raunas pagastiem un Madonas novada Liezeres pagasta. Kooperatīvās sabiedrības pamatdarbība ir nepasterizēta piena iepirkšana un pārdošana piena pārstādes uzņēmumiem, kā arī svaigpiena piegādes pakalpojuma nodrošināšana ar savu transportu. Realizējot saražoto produkciju, kopīgi ir iespējams nodrošināt lielāku piegādājamā piena apjomu, kā arī vienoties ar piena pārstrādes uzņēmumu par izdevīgāku iepirkuma cenu.

Pagājušajā gadā LPKS “Piebalga” no piena ražotājiem iepirka 8278 tonnas nepasterizēta piena. Jau vairākus gadus izveidojusies veiksmīga sadarbība par piena realizāciju ar AS “Cesvaines piens”.

LPKS “Piebalga” bez piena realizācijas saviem biedriem nodrošina arī efektīvu lopbarības un izejvielu sagādi.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2015.gadu LPKS noslēgusi ar apgrozījuma samazinājumu par 18%, kas sasniedzis 2 596 959 eiro. Samazinājusies arī sabiedrības peļņa – ja 2014.gadā tā bijusi 55 447 eiro, pērn sarukusi līdz 29 897 eiro. LPKS nodarbinājusi astoņus cilvēkus, kas ir par diviem vairāk nekā gadu iepriekš.

2015.gadā iegūto peļņu plānots ieguldīt LPKS attīstībā.

LPKS “Piebalga” reģistrēta 2006.gadā.