Ziņas

Sabiedrība

Konstatē jaunus Āfrikas cūku mēra gadījumus

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori konstatējuši 19 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt pirmoreiz slimība konstatēta Salas novada Sēlpils pagastā un Engures novada Smārdes pagastā, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Sēlpilī atrasta viena, bet Smārdē – četras beigtas mežacūkas.

Tāpat pagājušajā nedēļā pa vienai vai divām beigtām mežacūkām konstatēts Salacgrīvas, Launkalnes, variņu, Ramatas, Bērzaunes, Lauberes, Suntažu, Jaunpiebalgas, Kaunatas, Ilzeskalna, Audriņu, Raunas, Bērziņu, Birzgales un Slampes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 723 dzīvniekiem 63 novadu 193 pagastos, kā arī divās pilsētās – Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts divās saimniecībās Vārkavas un Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50 un 142 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.