Ziņas

Sabiedrība

Konkursa “Senču aicinājums” uzvarētājs ir jaunais zemnieks no Burtnieku novada

Nedēļas nogalē Jelgavas pilī notikušajā biedrības “Zemnieku saeima” gada ballē tika nosaukts 2014.gada jauno lauksaimnieku konkursa “Senču aicinājums” uzvarētājs, par kuru kļuva Burtnieku novada zemnieku saimniecības “Atdzelvieši” saimnieks Matīss Grīnbergs, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvji.

Pasākumā konkursa žūrija un atbalstītāji pasniedza arī simpātiju balvas. Zemkopības ministrijas simpātiju balva nonāca pie Gundara Lāča no Tērvetes novada, “Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” simpātiju balva tika pasniegta Markai Grīslītei no Auces novada, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas balva nonāca pie Zigmunda Skuteļa no Preiļu novada, Latvijas Jauno zemnieku kluba simpātija bija Jānim Hercbergam no Dobeles novada.

Savukārt Lauku atbalsta dienesta simpātiju balva nonāca pie Mārtiņa Boguša no Ilūkstes novada. Latvijas Lauksaimniecības universitātes simpātiju balva tika pasniegta Edgaram Bitem no Kokneses novada, un “Zemnieku saeimas” balva nonāca pie diviem konkursa dalībniekiem: Roberta Ločmeļa no Kocēnu novada un Jāņa Čaunāna no Riebiņu novada, savukārt Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra simpātiju balva tika pasniegta Inesei un Mārim Klodāniem no Preiļu novada.

Kā ziņots, šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Izvērtējot pretendentu atbilstību konkursa nolikumam, tālāk dalību konkursā turpināja 16 dalībnieki. Konkursu piekto gadu organizēja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V) sadarbībā ar biedrību “Zemnieku saeima” un žurnālu “Agro Tops”. Konkursa uzdevums ir veicināt lauksaimniecības nozares atpazīstamību un prestižu un godināt jaunos uzņēmējus, kas savu aicinājumu atraduši lauksaimniecībā.

Konkursa uzvarētājs saņēma tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu, kā arī apmaksātu trīs dienu braucienu divām personām uz kādu no lielākajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm. Visi konkursa dalībnieki saņēma veicināšanas balvas – iespēju paviesoties Eiropas Parlamentā Briselē, žurnāla “AgroTops” abonementu un divu dienu apmācības “Jauno līderu skolā”.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars no Skrīveru novada.

LETA