Ziņas

Kriminālziņas

Konfliktā pielieto ieroci

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti septiņi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 19 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 27 nodarījumi pret īpašumu, kā arī septiņi ceļu satiksmes negadījumi. Nevienā no negadījumiem nav saņemta informācija par cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies trīs vadītāji. Noformēti 120 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 68 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Aizvadītajā diennaktī tika saņemta informācija par vētras sekām, kur negaisā laikā tika sabojātas dažādas automašīnas. Piemēram, 12.augustā pulksten 20 Salacgrīvā ar krusas graudiem bojāts automašīnas “Toyota” jumts, savukārt Valmierā, Rīgas ielā, 14.augustā pulksten 16:08 automašīnai “Ford” uzkritis koks.

14.augustā saņemta informācija, ka naktīs uz 7., 8. un 14.augustu Burtnieku novadā, Valmieras pagastā, tika iekļūts dzīvojamās mājas garāžā un nozagtas mellenes. Kopumā nozagti 72 kilogrami ogu. Materiālie zaudējumi sasniedz 158,40 eiro. Uzsākts kriminālprocess.

14.augustā pulksten 20:30 Raunas novadā, Raunas pagastā, autoceļa Priekuļi – Rauna 19. kilometrā, 1976.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Toyota Avensis”, neievēroja distanci, kā rezultātā iebrauca priekšā braucošajā autobusā, kas no notikuma vietas aizbrauca. Ceļu satiksmes negadījumā nav saņemta informācija par cietušajiem, bojāta automašīna. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

14.augustā pulksten 20:57 Valmierā saņemta informācija, ka starp nenoskaidrotām personām izcēlies savstarpējs konflikts, kura laikā izmantots šaujamierocis. Izbraucot policijas norīkojumam, konstatēts, ka minētā mājokļa durvis, iespējams, sabojātas pielietojot ieroci. Policijas darbinieki noskaidroja, ka alkohola koplietošanas laikā starp 1963.gadā dzimušu vīrieti un pārējiem viesiem izcēlies konflikts, kā arī pie vīrieša atrasts un konfiscēts nereģistrēts, šaujamierocim līdzīgs priekšmets un munīcija. Policija noskaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess.