Ziņas

Izklaide

Koncertzālē “Cēsis” uzstāsies zviedru džeza trombonists Nils Landgrēns

Koncertzālē “Cēsis” 18.decembrī gaidāms ekspresīvs un enerģisks koncerts “Funky Christmas”, kurā Ziemassvētku melodijas jaunos, modernos aranžējumos atskaņos lieliskais zviedru džeza trombonists un dziedātājs Nils Landgrēns un Latvijas Radio bigbends.

Kā aģentūru LETA informēja koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova, Landgrēna viesošanās Latvijā ir īpašs notikums. Pasaulei šis mūziķis zināms arī kā “vīrs ar sarkano tauri”, viņa īpašā metāliski sarkanās krāsas trombona dēļ. Landgrēnu visspilgtāk raksturo tādi vārdi kā aizrautība, dažādība un ziņkārība.

“Mūzikai nav robežu. Mūzika ir brīvība,” tā savu dzīves lielāko aizraušanos raksturo pats mūziķis.

Landgrēns ir piedalījies vairāk nekā 500 mūzikas ierakstu tapšanā, no kuriem 19 ir viņa paša. Trombonists muzicējis kopā ar tādiem māksliniekiem kā Hērbija Henkoka, zviedru supergrupa “ABBA”, “Grammy” balvu ieguvējs, amerikāņu trompetists Rojs Hardgrovs un hip-hop superzvaigzne Vaiklefs Džīns. Piedaloties tik daudzveidīgos žanru projektos, Landgrēns atkal un atkal paplašina savus mākslinieciskos horizontus.

Par izcilu ieguldījumu zviedru džeza mūzikas popularizēšanā visā pasaulē Landgrēnam 2002.gadā tika piešķirta Zviedrijas Populārās mūzikas komponistu biedrības prestižā “Thore Ehrling Award”.

Ar Latvijas Radio bigbendu zviedru trombonists muzicēs īpašā programmā, kurā skanēs tādas populāras kompozīcijas kā Stinga “Fragile” un Marvina Geja “Whats Going On”, kā arī Ziemassvētku skaņdarbi īpašos aranžējumos bigbenda sastāvam.

Biļetes uz koncertu “Funky Christmas” iespējams iegādāties koncertzāles “Cēsis” kasē un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā.