Ziņas

Sabiedrība

Koncertzālē “Cēsis” uzstāsies igauņu džeza trio “Peedu Kass Momentum” un Intars Busulis

Starptautiskajā džeza dienā, 30.aprīlī, koncertzālē “Cēsis” notiks igauņu džeza trio “Peedu Kass Momentum” koncerts, kura īpašais viesis būs Intars Busulis, aģentūru LETA informēja koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

“Peedu Kass Momentum” ir igauņu klavieru trio, kura vadītājs, basists Pēdu Kass, ir Eiropas džeza dzīvē pieprasīts pavadītājmūziķis un džeza mākslinieks. Ansambļa darbības virziens ir laikmetīgā klaviertrio džezs. Viņu repertuāru veido visu grupas mūziķu sacerējumi – ar uzsvaru uz Pēdu kompozīcijām.

Grupas pianists ir Kristjans Randalu, igauņu džeza vēstnieks rietumu puslodē. Udista Dhafera Jusefa grupas sastāvā viņš koncertē ar tādiem džeza dižgariem kā Bens Monders, Ari Henigs, Le Ngujens un Nilss Peters Molvers. Kristjans grupā ienes virtuozitāti un ritma intensitāti.

Bundzinieks Tomass Rulls ir viens no igauņu sitaminstrumentālistu pasaules pīlāriem. Viņš ir komponists, kurš pratīs bagātināt jebkuras grupas skaņu. Savas plašās studijas mūziķa karjeras laikā Rulls strādājis pie vairāk nekā 100 albumu ierakstiem.

Lai starptautiskajai džeza dienai veltītais koncerts demonstrētu džeza pamatbūtību – sadarbību un saspēli -, vairākus skaņdarbus kopā ar igauņu mūziķiem izpildīs arī spilgtais latviešu džeza izpildītājs Busulis.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā.