Ziņas

Sabiedrība

Koncertzālē “Cēsis” notiks videokoncerts “Franču džezs un mēmais kino”

11.martā koncertzālē “Cēsis” gaidāms neparasts videokoncerts “Franču džezs un mēmais kino”, aģentūru LETA informēja koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Projekts, kas veidots 2013.gada Aviņonas teātra festivālam, skatītājiem sniegs iespēju nokļūt franču mēmā kino režisora Žorža Meljesa filmu pasaulē. Šo vizuālo stāstu paspilgtina oriģināla džeza mūzikas partitūra.

Koncertā trīs dzīvespriecīgi mūziķi – Olivjē Bosts, Gijoms Grenārs, Ēriks Vaņons -, jokdaris Damjēns Granžs un videomākslinieks Žeroms Lopezs aicina skatītājus iepazīt kinoizrādes pioniera Meljesa īsfilmas. Šis franču kinorežisors bija neparasta un daudzpusīga personība: cilvēks – orķestris, iluzionists, scenārists, producents, ilustrators, mehāniķis un režisors. Ienācis filmu industrijā no šovbiznesa un burvju mākslas pasaules, viņš radīja pirmos specefektus kino vēsturē.

Projekta veidotājs – kompānija “Arfi” – kino un video koncertus veido jau 40 gadus. Sākot darbu pie Meljesa filmu projekta, komanda sapratusi, ka vēlas radīt ko unikālu. Koncerta tapšanā tika izmantotas paša kino režisora ilūziju un tēlu efekti.

Jautāti par videokoncerta mūzikas partitūru, mākslinieki atklāj: “Līdzīgi kā 20. gadsimta sākuma mēmajā kino, mūzika koncertā ilustrē to, ko skatītājs redz uz ekrāna. Bet ne tikai. Radītie oriģinālmūzikas darbi ir kaut kas pa vidu starp filmas skaņu celiņu un koncertu mūziku, un lielākā daļa skaņdarbu komponēti speciāli šim projektam.”

Koncerta norisi atbalsta Francijas institūts Latvijā.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā.