Ziņas

Izklaide

Koncertzāle “Cēsis” divu gadu jubileju svinēs ar operas zvaigžņu koncertu

Šodien koncertzāle “Cēsis” savu divu gadu pastāvēšanas gadadienu un sezonas noslēgumu atzīmēs ar Latvijas Nacionālās operas zvaigžņu koncertu, kurā skanēs skaistākās mīlas ārijas no pasaulslavenām operām un mūzikliem.

Kā aģentūru LETA informēja koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova, koncertzāle “Cēsis” arī šogad iecerējusi savu dzimšanas dienu atzīmēt ar krāšņu un skaistu koncertu saviem uzticamajiem klausītājiem. Par tradīciju veidojas iecere koncertzāles jubileju atzīmēt tieši ar opermūziku. Latvijas Nacionālās operas solistu Ilonas Bageles, Kristīnes Gailītes, Evijas Martinsones, Dināras Rudānes, Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Mihaila Čuļpajeva, Jura Jopes, Kalvja Kalniņa, Riharda Mačanovska un Riharda Millera izpildījumā skanēs mūzika, kas veltīta mīlestībai. Koncerta pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt itāļu un franču klasikas un romantisko mūziku – izcilākos operu duetus un ārijas. Savukārt otrajā daļā klausītājus priecēs fragmenti no operetēm un mūzikliem.

Koncertam krāšņumu piešķirs Latvijas Nacionālās operas orķestris Andra Veismaņa vadībā, bet īpašais viesis būs vijolnieks Daniils Bulajevs.

Koncertzālē “Cēsis” aizvadīta mākslas notikumiem bagāta otrā sezona. Apmeklētājiem bijusi iespēja dzirdēt tādu pasaulē atzītu mākslinieku kā vijolnieka Gidona Krēmera un orķestra “Kremerata Baltica” sniegumu jūnija festivāla koncertos, čellistu Marko Ilonena un Nikolasa Alšteta spēli koncertzāles jaunradītajā čellu festivālā “Čello Cēsis”, basbaritona Egila Siliņa un pianista Māra Skujas koncertprogrammu, kurā dziedātājs pirmo reizi dziedāja pilnu latviešu vokālās lirikas programmu, pianista Reiņa Zariņa solokoncertu un daudzus citus muzikālus notikumus. Vairāki pagājušajā gadā koncertzālē “Cēsis” izskanējušie koncerti tika nominēti Lielajai mūzikas balvai.

“Mūzika ir tas neizsīkstošais avots, kas skar cilvēka garīgo pasauli. Tā spēj ikvienam sniegt emocionālu pārdzīvojumu, kas bagātina sajūtu pasauli. Mūsu tehnoloģiju pārsātinātajā laikmetā cilvēki meklē veidus, kā rast līdzsvaru ikdienas straujajā ritmā un ar ko veldzēt savu dvēseli. To redzam arī mūsu koncertzāles apmeklētāju tūkstošos – tiekšanos pēc īstām, patiesām vērtībām,” vērtējusi koncertzāles “Cēsis” programmu direktore Inese Zagorska.

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” durvis apmeklētājiem vēra 2014.gada 31.maijā kā otrā Latvijas reģionālā koncertzāle – gadu pēc Latgales vēstniecības “Gors”.