Ziņas

Izklaide

Koncerts Drustu baznīcā

Edgars Safronovs-Andersons.Foto: publicitātes

Sagaidot vienu no pirmajiem vasaras saulrietiem, piektdien, 5.jūnijā jau piekto reizi notiks ikgadējais Klusās mūzikas koncerts Raunas novadā.

Arī iepriekšējās koncertu vietas – Raunas pilskalns, Tanīsa kalns un Drustu Ozolkalns – radījušas svētīgu un baznīcas vērtu noskaņu, taču šoreiz – atbilstoši festivāla nosaukumam “Maize” – , klausītājus ievedīs vēsturiskajā Drustu baznīcas ēkā, skanot gan koklēm, dūdām, māla podiem, gan 1901. gadā Emīla Martina būvētajām baznīcas ērģelēm.

Klusās mūzikas koncerts ļaus vienu skaistu vakaru sadzirdēt šo bezgalīgo stīgas skaņu, kas rezonē ar pasaules elpu patiesā bezvārdu lūgšanā par mieru.

Pirms iešanas baznīcā turpat līdzās būs dzirdama viena no pašām zināmākajām latviešu folka grupām – “Iļģi”.

Vakaru iesāks iedvesmojošs un pārliecinoši savu ceļu ejošs jaunu cilvēku pāris – Edgars un Klēra Safronovi-Andersoni. Edgars, savulaik Amerikā mācījies keramikas mākslu, rada interesantus, vizuāli un skaniski perfektus mūzikas instrumentus no māla, pievienojot ādu un metālu. Klēra auž krāsainus tekstila darbus. Un vēl – jo sevišķi ziemā – viņu darbnīcās top sniega kurpes dabas vērotājiem, medniekiem utt.

Koncertu noslēgs mūziķis, kas praktizē visdažādākos mūzikas virzienus – no rokmūzikas līdz baznīcas korāļiem – ērģelnieks Jānis Pelše. Viņam palīdzēs viens no pieprasītākajiem Latvijas sitamo instrumentu spēles meistariem Ivars Kalniņš (“Remix”, “Labvēlīgais tips” u.c.) un Andrejs Grimms ar akustisko ģitāru. Koncerta programmas nosaukums “ZĀLES DEJĀM UN MIEGAM – 16.gs. baroks, minimālista Filipa Glāsa, amerikāņu mūziķa Džima Mateusa, tāpat Valta Pūces, Jāņa Lūsēna, kā arī eksperimentētāja Hardija Lediņa skaņdarbi, kurus papildinās āfrikāņu, lietuviešu un pašu trio dalībnieku mūzika.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.