Ziņas

Sabiedrība

Konceptuāli atbalsta Staiceles pilsētas un pagasta teritorijas pievienošanos Limbažu novadam

Limbažu novada pašvaldības sēdē konceptuāli atbalstīta iecere par Staiceles pilsētas un pagasta teritorijas pievienošanos Limbažu novadam.

Kā aģentūru LETA informēja Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola, Limbažu novads 14.novembrī saņēma piecu Alojas novada domes deputātu – Jāņa Bakmaņa, Agra Rubeņa, Andas Timermanes, Ineses Bites un Gundara Karlsona – iesniegumu par iespējamo Staiceles pievienošanu. Kā pamatojums iesniegumam tiek minēta ierobežota iespēja attīstīties Alojas novadā.

Limbažu novada domes deputāte Vaira Ābele (V) skaidrojusi, ka novads ir gatavs, lai tā teritorija tiktu palielināta, kā arī pašvaldība ir gatava runāt ar iedzīvotājiem par šo lēmumu. Arī domes priekšsēdētājs Māris Beļaunieks (V) šo lēmumu skaidroja, ka tas ir sākums, lai sāktu diskusiju, lai konsultētos ar iedzīvotājiem.

Iepriekš VARAM ir paudis viedokli par pašvaldību apvienošanās nepieciešamību, konkrētajā situācijā nav skaidrs juridiskais regulējums. Savukārt Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Didzis Zemmers (ZZS) paudis viedokli, ka nepieciešams nopietni analizēt situāciju, jo tas ir uz nākotni vērsts lēmums.

Staicelieši jau sen ir uzturējuši viedokli par atdalīšanos no Alojas novada, bet valdības un Saeimas līmenī pagaidām nav guvuši atbalstu.

Savukārt Alojas novada domes pašvaldības priekšsēdētājs Valdis Bārda (ZZS) norādīja, ka šādai rīcībai nav juridiska pamata – viena pašvaldība nevar lemt par otras pašvaldības īpašumā esošas pārvaldes pievienošanu citai. Viņš atklāj, ka tiks izskatīts Limbažu domes sēdē spriestais un tad Bārda oficiāli sniegs savu viedokli šajā jautājumā.

LETA