Ziņas

Sabiedrība

Kolekcijā vīriešu kaklasaites

Pirmie eksemplāri uzradušies pēc skapju revīzijas savās mājās, tad atnācis azarts pirkt, mainīt, šlipses saņemt dāvanā.

“Tik traki vēl nav, ka man dzimšanas dienā dāvinātu vīrieša šlipsi, bet draugi un paziņas par aizraušanos bieži atceras,” stāstīja Dace Lasmane.

Māra strādā vietējā aptiekā, bet Dace skolā. Šī ir pirmā reize, kad par savu aizraušanos sievietes stāsta plašākai sabiedrībai. Kolekcionāres neuzskata viena otru par bīstamām konkurentēm, kaut nekad neaizmirst palielīties ar jaunu atradumu.

“Ceļi, kā pie šlipsēm tieku, ir visdažādākie. Veikalā kaklasaite maksā no pusotra lata, bet zīda un batiko-tās pāri 20. Bijušas reizes, kad arī tādas esmu nopirkusi, bet visus noslēpumus jau nemaz nevar atklāt. Nu, labi. Rakstiet, ka pārmeklējam vietējos “universālveikalus”. Tagad laukos visi zina, ka tā sauc lietoto apģērbu bodītes,” stāstīja Māra Dindone, kurai pagaidām ir par 12 šlipsēm lielāka kolekcija. Rezultāts 120: 108 Māras labā janvāra sākumā, bet kolekcionāres lēš, ka jau pāris dienās skaits var mainīties. Izstādē kaklasaites ir sagrupētas, ievērojot klasisko, romantisko, bērnišķīgo stilu. Dažas ir īsti mākslas darbi, ko aplūkojot tikai tuvumā, var saprast attēloto.

“Paskatieties, vai redzat, kā krāsas pludinātas? Kā akvarelī. Tikai papētot var ieraudzīt baznīcu, ceļu un sievieti,” aplūkot vērtīgākos atradumus mudinā-ja Māra.

Pa dažiem vīriešu aksesuāriem skraida multfilmu varoņi, Maskavas olimpisko spēļu lācīši, rūķīši prezervatīvu izskatā un salavecīši, kuriem acis mirdz kā pogas.

“Tāda der ballē. Kad dāma par ciešu piekļaujas, tad kaklasaite signalizē, ka briesmas klāt,” smejas Dace Lasmane. Savukārt Mārai tieši uz Ziemassvētkiem izdevies tikt pie muzikālās kaklasaites, kura spēlē populāru svētku melodiju.

“Mēs solīdi varētu apģērbt veselu pulku vīriešu,” sacīja Māra. Abām sievietēm gan nācās atzīties, ka pašu vīri nav lieli kaklasaišu

piekritēji. Māras vīram darba pienākumi to piespiež uzsiet, bet Daces otra puse no solīdā žņauga labprāt izvairās. Viņu vīru pārziņā neesot vairāk par piecām, desmit šlipsēm, tomēr sievu azartam vīri šķēršļus neliekot.