Ziņas

Sabiedrība

Kocēnu pašvaldības budžets šogad būs ap 9 miljoniem eiro

Kocēnu novada pašvaldības budžets šogad pārsniedz 9 miljonus eiro. Rēķinot uz katru iedzīvotāju, tie ir 1315 eiro, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada pašvaldības pārstāve Krista Gromova.

Kocēnu novada domes pamatbudžeta izdevumi kopā ar aizdevumu atmaksu un ieguldījumu pašvaldības uzņēmumu pamatkapitālā plānoti 8,5 miljoni eiro.

Lielāko daļu budžeta naudas plānots atvēlēt izglītībai. Nauda tiks tērēta, lai attīstītu izglītības kvalitāti, veiktu remontdarbus skolās un iegādātos tām jaunu tehniku, kā arī dotētu skolotāju algas. Tiks arī turpinās apmaksāt skolēnu brīvpusdienas un transportu nokļūšanai skolās.

Iecerēts atvēlēt finansējumu teritoriju apsaimniekošanai un labiekārtošanai. Plānots rekonstruēt stāvlaukumu Alejas ielā 8, Kocēnos un izbūvēt gājēju taku pie Kocēnu ūdenskrātuves un drenāžas sistēmu Vaidavas pagasta ezermalā. Vairākās vietās tiks veikta grants ceļu remontdarbi un īstenoti ēku energoefektivitāti uzlabojoši pasākumi.

Daļa budžeta naudas atvēlēta arī kultūras un sporta pasākumu organizāšanai un to iestāžu remontdarbiem. Plānots tūrisma vajadzībām pielāgot pašvaldībai piederošo Zilākalna ūdenstorni, iekārtojot tajā 3D modulāciju u.c.