Ziņas

Sabiedrība

Kocēnu novadā uzstādīs energoefektīvu LED tehnoloģiju ielu apgaismojumu

Kocēnu novadā tiks uzstādīts 141 energoefektīvs un videi draudzīgs LED tehnoloģiju gaismeklis, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte.

Apgaismojumu uzstādīs Bērzainē, Dikļos un Kocēnos projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Kocēnu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” laikā Izmantojot dzīvsudraba gāzizlādes spuldzes (DRL), tiek radīts liels elektroenerģijas patēriņš un siltumnīcefekta gāzu emisija, bet projekta īstenošana ļaus aptuveni četras reizes samazināt pašvaldības elektroenerģijas patēriņu gadā un izmaksas par to, uzlabot ielu apgaismojuma kvalitāti, palielināt satiksmes drošību diennakts tumšajā laikā, kā arī panākt CO2 emisiju samazinājumu.

Saskaņā ar Kocēnu novada domes iepirkumu komisijas lēmumu izsludinātajā pašvaldības iepirkumā par uzvarētāju atzina SIA “Vidzemes energoceltnieks” par līguma summu 199 589 eiro.

Projekts tiek realizēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētā Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atklātā projektu konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” laikā. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 183 499 eiro, no šīs summas 70% jeb 128 449 eiro ir KPFI finansējums, Kocēnu novada domes līdzfinansējums – 71 140 eiro.

LETA