Ziņas

Sabiedrība

Kocēnu novadā dzēsts kūlas ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.marta plkst. 6.30 līdz 23.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 14.31 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur dega kūla 0,4 hektāru lielā platībā. Plkst. 15.03 ugunsgrēks tika likvidēts. Vidzemē kopumā šogad dzēsti jau seši kūlas ugunsgrēki, pirmais no tiem 27. februārī Ainažos.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Salacgrīvas novadā, kur cilvēks mežā savainojies. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot imobilizācijas dēli, no apmēram divus kilometrus dziļa meža cilvēku iznesa līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu transportam.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 32 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.