Ziņas

Sabiedrība

Kocēnos rekonstruēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli

Kocēnu ciema Dārza un Kalna ielā rekonstruēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Kocēnos realizēts projekts “Ūdenssaimniecības attīstība Kocēnu novada Kocēnu pagasta Kocēnu ciemā, III kārta”, kura laikā Kalna ielā rekonstruēti kopumā 948,3 metri ūdensapgādes un 941 metrs kanalizācijas tīklu, kā arī izbūvēts spiedvads (19,3 metri) un kanalizācijas sūkņu stacija. Savukārt Dārza ielā ūdensapgādes tīkli rekonstruēti 1035,2 metru garumā, kanalizācijas tīkli – 698,2 metru un PEH spiedvada kanalizācija – 159,2 metru garumā. Darbus veic SIA “Būvenergo A”. Noslēgušies arī intensīvi labiekārtošanas darbi, kas ietvēra ceļa seguma atjaunošanu un bruģēšanu, kā arī apzaļumošanu.

Upīte norāda, ka ūdensapgādes tīklu rekonstrukcijas rezultātā tiks novērstas ūdens noplūdes un samazināti zudumi no 17% uz 14%, savukārt kanalizācijas tīklu rekonstrukcija novērsīs iespējamo eksfiltrāciju un samazinās infiltrāciju no 15% uz 10%.

Saskaņā ar būvnormatīvu prasībām tehnisko projektu izstrādāja SIA “Pro Via”, bet tehniski ekonomisko pamatojumu – SIA “Firma I-Novo”.

Projekta kopējās izmaksas ir 604 253 eiro. 85% no projekta attiecināmajām izmaksām jeb 425 000 eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Kocēnu novada dome līdzfinansē 15% no projekta attiecināmām izmaksām – 75 000 eiro un pievienotās vērtības nodokļa summu – 104 253 eiro.