Ziņas

Izklaide

Kocēnos norisināsies koklētāju nometne

Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos 28.jūnija līdz 1.jūlijam norisināsies Pasaules koklētāju nometne, kuras noslēgumā kopīgi apgūtais tiks atskaņots XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma modelēšanas koncertā un pasākumā, kas norisināsies Kocēnu novada augstākajā un mītiskiem nostāstiem bagātākajā vietā – Zilākalnā, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada pašvaldības pārstāve Krista Gromova.

Laima Jansone, talantīgā latviešu koklētāja, kā arī viena no nometnes organizatoriem uzsver, ka pēdējo gadu laikā kokles spēle ir kļuvusi aktuāla un pieprasīta ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Ar koklēm saistītas senākās, visvairāk izpētītākās spēles tradīcijas. “Pasaules koklētāju nometne sniegs iespēju kokles spēles entuziastiem, kā profesionāļiem, tā arī amatieriem, vairāku dienu garumā vienoties kopīgā tradicionālās kokles kā visvairāk apcerētākā un apbrīnotākā latviešu mūzikas instrumenta baudīšanā. Instrumenta spēlēšanas burvību vairos latviešu vēsturē tik nozīmīga vieta, kurā šis mūzikas instruments tiks spēlēts,” atzīst Laima Jansone.

Nometnes apmeklētājiem būs iespēja apgūt jaunas un papildināt esošas kokļu spēles zināšanas pie pieredzējušiem kokļu pedagogiem, kā piemēram, Laimas Jansones, Edgara Lipora, Zanes Sniķeres un Ilzes Ozolas. Tāpat varēs apmeklēt tradicionālās dziedāšanas nodarbības pie etnomuzikaloģes Ineses Mičules, kā arī apgūt elpošanas vingrinājumus un citas aktivitātes, kas piemērotas koklētājiem pie Ilzes Seleckas.

Nometnes noslēgumā apgūto visiem interesentiem būs iespēja baudīt 29.jūnija vakarā Kocēnu novada augstakājā un mītiskiem nostāstiem bagātākajā vietā, Zilākalnā, kā arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma modelēšanas koncerta laikā, kas norisināsies 1.jūlijā turpat Neikenkalna dabas koncertzālē.

Visiem interesentiem, kas vēlas piedalīties nometnē, ir iespējams reģistrēties līdz 21.jūnijam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu, kas atrodama šeit “http://ej.uz/RegistrejiesKokletaj”. Ar papildus jautājumiem ir iespējams vērsties telefoniski, zvanot tel.nr. 29226028 vai rakstot e-pastu “vineta.vintere@kocenunovads.lv” (Vineta Vintere).

Nometnes dalības maksa ir 50 eiro par visām nometnes dienām (cenā iekļauts – ēdināšana, transporta izdevumi, citas ar nometni saistītās aktivitātes). Naktsmītnes ārpus nometnē piedāvātajām (Ziemeļvidzemes internātpamatskolā) jārezervē un jāapmaksā dalībniekiem pašiem, kā arī nometnes dalībniekiem ir iespējams palikt vienu nakti ilgāk – līdz 2017. gada 2.jūlijam (atsevišķi iepriekš jāpiesaka vai jānorāda elektroniskajā pieteikuma anketā). Tāpat dalībnieki ir aicināti uz nometni ņemt līdzi savus mūzikas instrumentus – tradicionālo kokli.

Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar koklētāju Laimi Jansoni. Projektu īstenošanā ir piesaistīts “Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017” līdzfinansējums.