Ziņas

Sabiedrība

Kocēnos nodeg kūts, saimniecības ēka un traktors

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēmis sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, bet četrus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 9.59 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur uz autoceļa Limbaži – Ragana bija avarējis mikroautobuss, no kura ārā nevarēja izkļūt viens cilvēks. Cietušais tika atbrīvots pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Darbi tika pabeigti plkst. 10.38.

Plkst. 13.38 tika saņemts izsaukums uz Robežu ielu Gulbenē, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija jūtama gāzes smaka. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un konstatēja, ka mainot gāzes plīti pirmā stāva dzīvoklī, noplūdusi gāze. Ugunsdzēsēji glābēji telpas izvēdināja. Darbus pabeidza plkst. 13.49.

Vakar plkst. 14.47 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur ar atklātu liesmu dega mikroautobusa salons un motortelpa 3 m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 15.21.

Plkst. 21.37 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Mazsalacā, kur divu stāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtama gāzes smaka. Tika evakuēti astoņi cilvēki, apsekoti visi dzīvokļi. Divos dzīvokļos atradās gāzes baloni, gāzes noplūde netika konstatēta. Telpas tika izvēdinātas un cilvēki varēja atgriezties mājās. Plkst. 21.57 ugunsdzēsēji glābēji darbus pabeidza.

Plkst. 00.39 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur pilnā platībā dega kūts (250 m²), saimniecības ēka (60m²) un traktors (8m²). Glābēju operatīvu nokļūšanu notikuma vietā apgrūtināja slidenie ceļa apstākļi. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja Valmieras un Cēsu ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 7.13.