Ziņas

Sabiedrība

Kocēnos dedzis kokapstrādes uzņēmums

Ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsuši 19 ugunsgrēkus, kuros cilvēki necieta, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Visvairāk – septiņi – ugunsgrēki dzēsti Latvijas novados. Ugunsdzēsējiem nācies doties dzēst arī astoņus kūlas ugunsgrēkus. 16 gadījumos VUGD darbinieki devušies palīgā iedzīvotājiem glābšanas darbos.

Vakar ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, kūla, siena kaudze, zaru kaudze, riepas, dīvāns, divas vieglās automašīnas, mikroautobuss, ēkas koka konstrukcijas, šķūnis, neapsaimniekota ēka un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Kocēnu pagastā, kur kokapstrādes uzņēmumā bunkurā dega skaidas 160 kvadrātmetru platībā. Lai nodzēstu izcēlušos ugunsgrēku, ugunsdzēsēji veica dzēšanas darbu gan no vienstāvu ēkas jumta, gan no bunkura iekšpuses. Līdztekus, izmantojot traktortehniku, skaidas tika izvestas no ēkas un dzēstas ārpusē. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.3.20, bet plkst.15.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Kopumā šogad ugunsgrēkos Latvijā ir gājis bojā 41, bet cietuši vēl 119 cilvēki.