Ziņas

Sabiedrība

Kocēnos atklās pagasta publisko bērnu rotaļu laukumu

1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, plkst.18 notiks Kocēnu pagasta publiskā bērnu rotaļu laukuma atklāšanas pasākums pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” teritorijā, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte.

Pasākumu ar svinīgu lentes pārgriešanu un uzrunu atklās Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, bērni kopā ar vecākiem varēs iesaistīties aktivitātēs, būs arī svētku kliņģeris. Jau vēstīts, ka Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Auseklītis” teritorijā Kocēnos noslēgušies bērnu rotaļu laukuma kompleksa labiekārtošanas darbi. Uzstādīti divi vingrošanas komplekti – lielais un mazais, kas sastāv no zviedru sienas, pievilkšanās stieņa, alpīnistu sienas, vingrošanas riņķiem, rāpšanās sieta, basketbola groza un vingrošanas virves, – smilšu kaste, šūpoles, kā arī kombinētais aprīkojums ar divvietīgām šūpolēm uz atsperēm un atpūtas solu. Izveidota arī norobežojoša sēta un iesēts zāliens.

Rotaļu laukuma aprīkojums paredzēts bērnu līdzsvara un telpas izjūtas, kā arī fiziskā spēka attīstīšanai. Jaunais rotaļu laukuma komplekss būs pieejams ne tikai PII “Auseklītis” audzēkņiem, bet arī ikvienai ģimenei ar bērniem. Rotaļlaukuma komplekss ir paredzēts bērniem līdz astoņu gadu vecumam, un laukumiņā bērni drīkstēs uzturēties tikai vecāku klātbūtnē.

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde Kocēnu novada domes projektam “Rosinošas rotaļas rītdienai” piešķīra Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu 6876 eiro apmērā. Projekta kopējās izmaksas ir 9245 eiro, no kuriem 2369 eiro ir Kocēnu novada domes līdzfinansējums. Rotaļu laukuma aprīkojuma piegādi un uzstādīšanu veica SIA “Ksil Baltic”.

Jaunizveidoto rotaļu laukumu no PII “Auseklītis” teritorijas atdala sēta ar divām ieejām, no kurām viena, kas ved uz bērnudārza teritoriju, būs aizslēgta. Šim mērķim pašvaldība piešķīra papildu finansējumu 2410 eiro apmērā.

LETA