Ziņas

Kriminālziņas

KNAB sāk kriminālprocesu par divu PVD amatpersonu pieņemtiem materiāliem labumiem no uzņēmējiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šā gada 29.maijā sācis kriminālprocesu saistībā ar divu Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) amatpersonu ilgstoši izdarītajām prettiesiskajām darbībām.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka laika posmā no 2007.gada decembra līdz 2009.gada aprīlim PVD Sanitārās robežinspekcijas priekšnieka vietnieks un Pārtikas centra daļas vadītāja, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, veikuši dažādas darbības uzņēmēju interesēs, no viņiem par to prettiesiski saņemot materiālus labumus, aģentūru LETA informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka materiālie labumi pieņemti atkārtoti no vairākiem uzņēmējiem saistībā ar dažādu preču ievešanu un to ieviešanu Latvijā.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs atzinis abas PVD amatpersonas par aizdomās turētajām ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā mantkārīgā nolūkā. Vienu no tām – arī kukuļņemšanā, bet otru – tās atbalstīšanā. Kriminālprocesa ietvaros arī kāds uzņēmējs atzīts par aizdomās turēto kukuļdošanā.

Kā aģentūru LETA informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere, PVD nav plašākas informācijas par abu amatpersonu rīcību, kas piesaistījusi KNAB uzmanību un kuru dēļ tās tiek turētas aizdomās par korupciju.

“Šis gadījums ne vien met ēnu pār tiem PVD darbiniekiem, kuri godīgi veic savus amata pienākumus, bet arī grauj sabiedrības uzticību dienestam, tādēļ mēs enerģiski strādājam, lai uzlabotu dienesta iekšējās kontroles mehānismus, kas palīdzētu novērst šādus un līdzīgus gadījumus nākotnē,” sacījis PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs.

Viņš aicina PVD inspektorus ļoti rūpīgi pārdomāt katru savu lēmumu, nodrošinot to caurskatāmību, savukārt uzņēmējus – nekavējoties ziņot PVD uzticības tālrunim – automātiskajam atbildētājam 67027402 par jebkuru gadījumu, kad PVD amatpersonas, veicot amata pienākumus, ir pieprasījušas kukuli vai ir aizdomas par inspektoru pieņemtā lēmuma pamatotību.

Samohvalovs atzīst, ka PVD kā uzraudzības iestādei korupcijas risks vienmēr ir bijis augsts, tādēļ dienestā ir izveidots iekšējās kontroles mehānisms, kas ļauj pārbaudīt katru inspektora veikto darbību, ir noteikta stingri reglamentēta inspekciju kārtība, dienestā ir izstrādāta iekšējā procedūra, kā rīkoties gadījumos, kad tiek piedāvāts kukulis, nekavējoties tiek pārbaudītas uzņēmēju sūdzības. Tāpat dienesta darbinieki ir tikušies ar KNAB speciālistiem, kuri ir informējuši par korupcijas atpazīšanu un novēršanu.

LETA