Ziņas

Sports

Klāt pludmales volejbola sezona

Labākie. Uz goda pjedestāla trīs labākās komandas “Amatas kausa 2019” izcīņas pirmajā posmā. Foto: no albuma

Šo nedēļu sola karstu un sau­su, kas ir kā radīta pludmales volejbolam, un tas mūsu pusē sitīs augstu vilni, notiks trīs turnīri: Cēsu, Priekuļu un Amatas.

Ja Cēsīs un Priekuļos plānotas debijas kārtas, “Amatas kausa 2019” izcīņā 9.jūnijā Nītaurē būs otrais posms. Pirmais notika 26.maijā Līvos, un, neraugoties uz nemīlīgajiem laika apstākļiem, laukumos devās visas 24 komandas. Turnīra rīkotājs Ēriks Bauers stāsta, ka turnīrs notiek jau piekto gadu, interese par to aug un sešām komandām nācies palikt “aiz borta”, jo katrā posmā spēlē 24 komandas, 12 – sporta līgā, 12 – atpūtas grupā. Rīkotājs norāda, ka gaidāmas aizraujošas cīņas, jo zināms, ka čempionu tronis ir brīvs: “Komanda “Gateris” – Artis Dricka, Vilnis Tinuss -, kas sporta līgā uzvarēja pērn, šogad kopā nestartēs, tātad tituls ir vakants. Konkurence solās būt sīva, pieteikušies spēcīgi volejbolisti. Pirmā kārta vēl nav parādījusi visus potenciālos pretendentus, jo no sešiem posmiem kopvērtējumā tiks ņemti četri labākie, tāpēc konkurence par iekļūšanu septītajā, finālposmā, visticamāk, saasināsies.

“Šogad ir jaunums atpūtas grupai, kurā netiek rēķināts kopvērtējums,” stāsta Ē. Bauers. “Katra posma uzvarētāji saņem ceļazīmi uz finālu 11. augustā, kur tiks noskaidrota labākā komanda arī šajā grupā. Ja kāda komanda kādā posmā uzvarēs atkārtoti, ceļazīmi saņem posma otra labākā komanda. Iespējams, tas veicinās arī komandu vēl lielāku interesi par dalību šajā grupā.

Pirmajā posmā, kas notika Līvos, sporta līgā uzvarēja “Vietējie” – Aigars Kalniņš/ Rihards Lazdiņš -, otrajā vietā “Folleri” – Pauls Ņikitins/ Uldis Cirsis -, trešajā “17. jūnijs” – Artis Dricka/ Artūrs Špirka -, bet aiz goda pjedestāla palika Kristofers Kaņeps/ Lauris Lauciņš.
Atpūtas grupā uzvarēja un ceļazīmi uz finālu ieguva “Kaimiņi” – Jānis Durunda/ Aleksejs Aleksējevs -, otrajā vietā “Dopings” – Edgars Jolkins/ Tomass Meļņiks -, trešajā komanda “Janīna” – Klaudija Tijāre/ Katrīna Riemere -, bet ceturtā vieta vēl vienam meiteņu duetam “Spriganās” – Loreta Kirilova/ Marta Markovska.

“Amatas kausa” izcīņas spēles notiks smilšu volejbola laukumos Līvos, Nītaurē un Ģikšos.

Kā jau minēts, šonedēļ sākas vēl divi turnīri. Šodien, 4.jūnijā, Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumos notiks pirmais Cēsu čempionāta posms. Turnīra rīkotājs Ģirts Mārtiņsons stāsta, ka kopumā ieplānoti seši posmi, volejbolisti varēs izvēlēties spēlēt meistaru vai amatieru grupā. Iepriekšēja pieteikšanās šim čempionātam nav nepieciešama, to var izdarīt tieši pirms spēļu sākuma.

Divas dienas vēlāk, 6.jūnijā, startēs arī tradicionālais Priekuļu novada pludmales turnīrs, kurā ieplānotas astoņas kārtas, tai skaitā īpašais “Līgo turnīrs” 23.jūnijā, kurā punkti skaitīsies dubultā. Atbilstoši turnīra nolikumam uzvarētāju komanda iegūst tik punktu, cik konkrētajā posmā piedalīsies komandas + 1 bonusa punkts. Katrai nākamajai komandai par punktu mazāk.