Ziņas

Sports

Klāt jaunā florbola sezona

Atgriešanās. Mārtiņa Rajecka (no labās) atgriešanās florbolā pēc gada pārtraukuma bija veiksmīga, un turnīrā ”Latvian Open 2016” viņš tika iekļauts Elite grupas simboliskajā izlasē. Apliecinājumu pasniedz Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons.Foto: no floorball.lv

Jau rīt tiks aizvadītas pirmās spēles jaunajā florbola sezonā. Vīriešu virslīgā Cēsu ”Lekrings” pirmo spēli aizvadīs izbraukumā Bauskā, bet ”SK Pārgauja” sezonu sāks tikai 1.oktobrī, izbraukumā tiekoties ar ”Talsi/ Irlava”. Vīriešu virslīgā arī šogad spēlēs 12 komandas – ”Lielvārde/ Fatpipe”, ”Lekrings”, ”Ulbroka/ FS Masters”, ”Rubene”, FK ”Rīga”, FBK ”Valmiera”, Liepājas FK ”Kurši”, ”SK Pārgauja”, ”Bauska”, ”Ķekava”, ”Talsi/Irlava” un ”Rockets”.

Nedaudz ielūkosimies, kādas pārmaiņas piedzīvojušas mūsu komandas starpsezonas laikā. Atgādināsim, ka iepriekšējo sezonu ”Lekrings” noslēdza ar bronzas medaļām, bet ”SK Pārgauja” neiekļuva izslēgšanas spēlēs.

”Lekrings” par titulu

Pēc sezonas rakstījām, ka ”Lekrings” meklē jaunu treneri, lūkojoties ārvalstu virzienā, lai iedotu komandai jaunu redzējumu, kas ļautu atgriezt Cēsīs čempionu titulu. Pagaidām meklējumi nav bijuši veiksmīgi, un komandu turpina vadīt Artis Malkavs. Viņš gan stāsta, ka trenera meklējumi nav beigušies: ”Ja ne treneris, tad vismaz kāds pieredzējis spēlētājs no Čehijas, Somijas vai Zviedrijas. Regulāri sazināmies ar Zviedrijas aģentūru, viņi sapratuši, ka mūsu vēlme ir nopietna, un, ja būs kāds spēlētājs vai treneris, viņam tiks darīts zināms mūsu piedāvājums.”

Tikmēr komanda vasarā gatavojusies sezonai. Šogad par fiziskās sagatavotības treneri tika piesaistīts Kaspars Stupelis, un A. Malkavs atzīst, ka spēlētāji ir ļoti labā formā: ”Manuprāt, ar šo izvēli esam spēruši soli uz priekšu. Puiši strādā ar lielu atdevi, treniņu apmeklējums gandrīz simtprocentīgs, kas sen nav bijis. Iekšējā konkurence ir, tas motivē strādāt.”

Komandā notikušas izmaiņas. Vēlmi doties prom izteicis pieredzējušais Ingus Laiviņš, kuram piedāvāta spēlējošā trenera vieta ”SK Pārgauja” komandā. Pagaidām gan visas formalitātes vēl nav nokārtotas.

No ”Lekringa” uz ”Pārgauju” pārcēlies Kristiāns Miezītis, bet no ”Pārgaujas” uz ”Lekringu” – Olafs Zvīnis. Komandai īsti palīdzēt nevar vārtsargs Anrijs Vents, kurš nespēj sportu savienot ar mācībām un darbu. Nespēlēs arī Andis Višņevskis, kurš turnīrā Prāgā sevi parādījis labi, bet aizbraucis uz Zviedriju.

Vārtsargu pozīcijās ir Normunds Krūmiņš un Kristaps Lazdiņš, un A. Malkavs atzīst, ka vārtsargu jautājums ir aktuāls: ”Lai arī Cēsu Sporta skolu katru gadu beidz arī florbolisti, komandā viņi neienāk, tā radies zināms tukšums.”

To parāda arī tas, ka valsts junioru izlasē ir tikai viens ”Lekringa” spēlētājs Pēteris Trekše atšķirībā no pieaugušo izlases, kur skaits krietni lielāks. Tas pierāda, ka jaunie neienāk, bet klubs ir apņēmies situāciju vērst uz labu.
”Jāstrādā ar U-16 grupas jauniešiem un jaunākiem. Jaunajā sezonā tieši viņi veidos 1.līgas komandu, lai puiši gūtu spēļu pieredzi, lai spējīgākie varētu papildināt virslīgas komandu,” stāsta A. Malkavs.

Komandas galvenais atbalstītājs arī šajā sezonā būs ”Venden”, atrasti arī citi atbalstītāji.

”Lai arī pērn nebijām čempioni, atbalstītāji novērtē mūsu sniegumu un apņemšanos atgriezties čempionu godā. Jo mūsu mērķis ir nemainīgs – gribam būt pirmie,” uzsver treneris.

Savā laukumā komandu ”Lekrings” redzēsim 25.septembrī spēlē pret Ķekavas komandu.

”SK Pārgauja” pastiprina sastāvu

”SK Pārgauja” vēl oficiāli ir bez trenera. Pēc pagājušās sezonas tika pārtraukta sadarbība ar Mārtiņu Jarohoviču, piedāvājot šo vietu I. Laiviņam, kurš devis piekrišanu un ir gatavs būt par spēlējošo treneri. Taču vispirms jānokārto formalitātes ar ”Lekringu”, lai varētu pilnvērtīgi stāties šajā amatā.

Informācija vēsta, ka komanda šogad varētu uzlabot sniegumu un iekļūt izslēgšanas spēlēs. Arī turpmāk viņu mājas spēles būs uz mazā laukuma, taču tam būs jauns, sintētiskais segums. Notiek tā ieklāšana, tāpēc komanda nevar pilnvērtīgi trenēties. Tas arī ir iemesls, kāpēc ”SK Pārgauja” lūdza pirmās spēles likt tikai oktobra sākumā.

Komandā vēl daži būtiski papildinājumi. Sastāvā būs bijušais ”Lekrings” spēlētājs Mārtiņš Rajeckis, kurš atgriezies florbolā pēc gada pārtraukuma. ”SK Pārgauja” rindās atgriezies arī Gvido Lauga, kurš trīs gadus spēlēja RTU sistēmā un pērn bija rezultatīvākais ”Mogo – RTU/ Rockets” komandā.

Pārbaudes turnīrā ”Latvian Open” Pārgaujas komanda izcīnīja otro vietu, tikai pēcspēles metienos zaudējot Valmieras florbolistiem. Tiesa, nav gluži objektīvi salīdzināt čempionātu, kur spēlē 3×20 minūtes, ar turnīriem, kur spēles laiks krietni īsāks. Patiesais varējums jūtams tikai īstajās spēlēs, taču var prognozēt, ka šogad ”SK Pārgauja” sniegums būs labāks.

Un citi

Jāatzīmē arī komandas, kurās būs redzami mūsu puses spēlētāji. Jau pērn ”FBK Valmiera” komandā sevi lieliski parādīja Ivo Balodis, kurš arī šogad būs viens no komandas balstiem. Jāmin, ka ”Latvian Open” finālā starp Valmieras un Pārgaujas komandām tieši viņš realizēja uzvaru nesošo bullīti. Kopumā šajā spēlē viņš realizēja trīs bullīšus no trim.

Šajā sezonā pie Valmieras komandas vadības stūres stājies Ilvars Balodis, kurš ilgus gadus strādāja ar komandu ”Pārgauja”. Valmieras komandai pirmā spēle rīt izbraukumā pret ”Rubeni”.

Vēl informācija liecina, ka cēsnieks Artūrs Jurševskis arī šajā sezonā pārstāvēs Ulbrokas komandu.