Ziņas

Sports

Klāt jaunā basketbola sezona

Sezonai gatavi. LBL3 pērnā gada vicečempioni "Dārznieks/ Cēsu Sporta skola" šogad nedaudz pastiprinājuši sastāvu un gatavi priecēt līdzjutējus ar labu spēli.Foto: Māris Buholcs

Komandu sporta veidos sākas valsts čempionāti, un basketbolisti nav izņēmums. Jau startējusi VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas jubilejas 25. sezona, kurā Cēsu Sporta skolu pārstāv astoņas zēnu un piecas meiteņu komandas. Oktobrī laukumā dosies arī pieaugušie. Visticamāk, šajā sezonā jutīsim līdzi tikai vīriešu basketbolam, jo sieviešu komanda “SK Cēsis”, lai arī čempionātam pieteikta, domājams, šajā sezonā tomēr nespēlēs. Galīgais lēmums būs zināms tuvākajās dienās.

Līdzjutējiem visi spēki būs jāvelta, lai atbalstītu komandu “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas turnīrā. Šajā sezonā čempionātā piedalīsies 16 komandas, to vidū arī “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola”. Pirmajā posmā cīņas risināsies divās grupās, katrā pa astoņām komandām, kas izspēlēs divus apļus.

Cēsu komanda, kas pērn līgā ieguva vicečempiona titulu, ielozēta B grupā kopā ar komandām SC “Mēmele/ Bauskas BJSS”, “Saulkrasti”, “Carnikava”, SK “Ezerzeme/ Rēzekne”, BK “Krāslava”, BJBS “Rīga” un “Salacgrīva”, kas atgriežas 2.līgā pēc gada pārtraukuma.

Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās komandas, ņemot vērā savstarpējo spēļu rezultātus, veidos finālgrupu no astoņām komandām, kas uzsāks cīņu par godalgām, bet katras grupas pārējās četras komandas spēlēs par 9. līdz 16. vietu. Abās grupās katrai komandai vēl pa astoņām spēlēm.

Pirmās finālgrupas sešas labākās komandas nodrošina tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā, bet 7. un 8. vietas ieguvēji ar otrās finālgrupas divām labākajām komandām pārspēļu sērijā divu spēļu summā noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, finālā un sērijā par trešo vietu – līdz divām uzvarām.

Atgādināsim, ka pērn “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” izcīnīja līgā sudraba medaļas, finālsērijā ar 1:2 zaudējot “BK Dartija” komandai no Iecavas.

Komandas galvenais treneris Viktors Brizgalovs stāsta, ka gatavošanās jaunajai sezonai sākusies septembra pirmajās dienās, treniņi notiek divas reizes nedēļā. No pagājušā gada komandas sastāvā palikuši visi spēlētāji, klāt nākuši divi. Pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti Limbažu komandā, atgriezies Cēsu Sporta skolas absolvents Dāvis Krastiņš. Vēlmi spēlēt Cēsu komandā izteicis Artūrs Vītols, kurš iepriekš spēlējis Rūjienā, Limbažos, Vidzemes Augstskolas komandā, šobrīd strādā par treneri Limbažos.

“Sastāvs šogad mums ļoti kupls – 17 spēlētāji. Pluss, ka ir nopietna konkurence par vietu sastāvā, toties trenerim nopietns uzdevums, vienmēr izvēlēties tos, kuri konkrētai spēlei ir labākajā formā. Ir labi, ja daudz spēlētāju, jo sezona ir gara, spēļu daudz, visi strādā vai mācās un ne vienmēr var tikt uz spēlēm. Tad labi, ja ir droša rezerve,” norāda treneris.

Jautāts par pretiniekiem, V. Brizgalovs norāda, ka situācija būs skaidra tikai pēc pirmā apļa. Šajā līgā komandu sniegums var krasi mainīties no sezonas uz sezonu, tāpēc pirms sezonas kaut ko prognozēt, saprast grūti.

“Jāredz komandas laukumā, lai izdarītu secinājumu. Nedomājam par citām komandām, domājam tikai par savu spēli, savu sagatavošanos sezonai. Mums ir savs mērķis, un uz to arī ejam. Pirmajā posmā jāiekļūst labāko četriniekā, lai iekļūstu starp astoņām labākajām komandām, un tad jau soli pa solim iesim tālāk,” saka V. Brizgalovs.

Sezonu “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” sāks 7.oktobrī, savā laukumā tiekoties ar BJBS “Rīga”.

Treneris stāsta, ka spēle pret jauniešu komandu, no vienas puses, ir viegla, jo cēsniekiem lielāka pieredze, fiziskā sagatavotība, taču jaunieši trenējoties septiņas reizes nedēļā, treniņi bijuši visu vasaru: “Spēles pret viņiem nekad nav bijušas vieglas. Domāju, ar noskaņošanos spēlei problēmu nebūs, jo mums visi pieredzējuši spēlētāji, saprot, cik svarīgi novērtēt ikvienu pretinieku. Labi, ka pirmā spēle savā laukumā, jo savi skatītāji tribīnēs dos papildu motivāciju komandai. Tiesa, varbūt satraukums nedaudz lielāks nekā izbraukumā, bet, domāju, puiši būs gatavi spēlei un gatavi svinēt uzvaru. Sākt sezonu ar uzvaru būtu svarīgi, taču vēl svarīgāk – uzvarēt arī turpmākajās spēlēs.”

Komandā šajā sezonā spēlēs: Kaspars Jomerts, Dāvis Krastiņš, Ralfs Mednis, Audris Mihailovs, Valters Smiltens, Artūrs Vītols, Tomass Meļņiks, Kaspars Lapsa, Ģirts Logins, Dairis Putniņš, Jānis Kliesmets, Ivo Jursons, Artis Ozols, Mārtiņš Milbergs, Toms Stālmans, Elvis Saulītis, Toms Leitis.