Ziņas

Sports

Klāt izslēgšanas spēles

Beidzies Latvijas florbola virslīgas regulārais čempionāts, un jau nedēļas nogalē komandas aizvadīs pirmās izslēgšanas spēles.

Otrajā vietā regulāro čempionātu noslēdza “Cēsu alus/ Lekrings”, par diviem punktiem atpaliekot no “Mogo – RTU/ Rockets”. Komandas treneris Artis Malkavs norāda, ka sezonas sākumā komanda bijusi ļoti labā formā, uzvaras nākušas viegli, taču bijis skaidrs, ka visu laiku tā neturpināsies: “Sezona mums bija gara, pēc Eiropas čempionvienību kausa izcīņas un pasaules čempionāta nāca psiholoģiskais, emocionālais un fiziskais kritums, kurā nācās piedzīvot zaudējumus. Diemžēl tas vājuma brīdis bija pret galvenajiem konkurentiem, kur arī zaudējām punktus, kas pietrūka līdz uzvarai regulārajā čempionātā. Taču nav, ko nokārt degunus, jo otrā vieta ir labāks panākums nekā pirms gada, kad regulārajā čempionātā bijām tikai ceturtie. Turpinājums rādīs, cik labi esam gatavojušies un ko vēlamies sasniegt. Esmu pārliecināts, ka varam arī šogad izcīnīt titulu, bet jautājums – vai vēlēšanās būs tik liela, lai to izdarītu.”

Pirmais pretinieks izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā būs “Ulbroka/ FS Masters”, pirmās divas spēles šīs nedēļas nogalē Cēsīs. Pusfinālā iekļūs komanda, kas pirmā gūs četras uzvaras. Lai arī Ulbrokas komanda nekad cēsniekus nav uzvarējusi, kāda reize vienmēr var būt pirmā.

A. Malkavs norāda, ka šīs spēles būs kā gatavošanās nākamajai kārtai, kas būs galvenā. Tur pretī nāks “Kuršu” – “Rubenes” dueļa uzvarētājs. Var prognozēt, ka tā būs “Rubene”, kam šajā sezonā cēsnieki zaudēja abās spēlēs. “Tas gan nav rādītājs, jo izslēgšanas spēlēs valda citas emocijas, cits florbols,” piebilst treneris.

Jāatzīmē, ka komandas rindās ir daži robi, jo traumu guvis Aleksandrs Abramovs, kurš varētu atgriezties tikai finālspēlē, ierindā nav arī vārtsargs Anrijs Vents. Toties gatavs palīdzēt komandai ir Ingus Laiviņš, kura līdzdalība izšķirošajās spēlēs ir ļoti svarīga.

Citos ceturtdaļfināla pāros tiksies “Mogo – RTU/ Rockets” – “Valmiera/ ViA”, “Rubene” – “Kurši”, “FK Rīga” – “Lielvārde”.

Otrai mūsu puses komandai – Stalbes “Pārgaujai”

– tomēr neizdevās īstenot pirmssezonas uzstādījumu un iekļūt izslēgšanas spēlēs. Regulārajā čempionātā komanda ieņēma 10.vietu, līdz pirmajam astoņniekam pietrūka četru punktu. Komandas treneris Mārtiņš Jarohovičs atzina, ka nav izdevies uzvarēt komandas, kas bija tiešie pretinieki cīņā uz vietu izslēgšanas spēlēs, tur arī zuduši vajadzīgie punkti: “Izdevās paņemt punktus no komandām, kas atrodas komandas vidusdaļā un augšdaļā, bet abas reizes zaudējām Liepājas, Bauskas un Valmieras komandām, ar kurām notika cīņa par septīto – astoto vietu. Grūti pateikt, kas vainojams. Iespējams, spēlētāji precīzi nespēja izpildīt taktiskos norādījumus, lai gūtu vajadzīgās uzvaras. Redzu, ka darāmā vēl daudz, jo florbols ir gudra spēle. Bet jaunas vēsmas komandā ir parādījušās.”

Taču arī “Pārgaujai” sezona nav beigusies, jo izslēgšanas spēlēs neiekļuvušās komandas aizvadīs divu apļu turnīru, lai noskaidrotu komandas, kas izkritīs no virslīgas.

“Šīs spēles jau notiks, domājot par nākamo sezonu, gatavojoties tai. Ja neizpildījām uzdevumu iekļūt izslēgšanas spēlēs, tagad jācīnās par uzvaru šajā turnīrā,” teica M. Jarohovičs.

“Pārgaujai” šī nedēļa brīva, bet nākamajā ieplānotas trīs spēles pret Talsu, Ķekavas un Bauskas komandām.

Jānis Gabrāns