Ziņas

Sports

Klāt izšķirošās spēles

Vidzemes basketbola līgas otrā sezona tuvojas noslēgumam. Šogad līgā, kas pulcē komandas no Smiltenes, Cēsīm un Igaunijas, pārstāvniecība nedaudz mazāka kā pirmajā sezonā, taču tas neietekmēja spēļu spraigumu.

Vispirms spēles tika aizvadītas divās grupās. Spēcīgajā grupā uzvarēja Smiltenes komanda “Vudlande”, sešās spēlēs gūstot piecas uzvaras un piedzīvojot vienu zaudējumu. Tāda pati statistika arī Cēsu komandai “Apse”, bet zaudējums savstarpējā spēlē atstāja otrajā vietā. Tālākajās vietās trīs Smiltenes komandas: “TOP” (4-2), “PATA” (3-3), “Grundzāle” (2-4), tad Cēsu komanda “Rakši” (1-5), bet septītajā vietā Igaunijas komanda “KK Valgamaa”.

Otrajā grupā uzvarēja komanda “BK Cēsis”, kas tai ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā. Tajā pretī stājās spēcīgā “Vudlande”, un cēsniekiem zaudējums 80:95. Cēsnieku rindās rezultatīvākais ar 29 punktiem Reinis Rudzītis, bet Didzis Mališevs savāca 26 punktus. Zaudējums liedza turpināt cīņas par medaļām, bet nācās spēlēt par 5.-8.vietu. Pirmo spēli “BK Cēsis” uzvarēja ļoti sīvā cīņā, pagarinājumā ar 76:74 pārspējot “Grundzāli”. Smilteniešiem bija iespēja izraut uzvaru, taču pēdējo sekunžu trīspunktnieks lidoja grozam secen. Cēsnieku rindās rezultatīvākais R. Rudzītis ar 29 punktiem.

Līdz ar to cēsniekiem atlikusi viena spēle pret “KKValgamaa”, kurā izšķirsies piektās vietas liktenis.

Komanda “Apse” ceturtdaļfinālā tikās ar Igaunijas klubu, spējot nosargāt uzvaru 55:53. Cēsnieku rindās rezultatīvākais Rinalds Mihailovs – 31 punkts. Sekoja pusfināls pret “TOP” komandu, kurā cēsniekiem zaudējums 58:70. Rezultatīvākai R. Mihailovs ar 14 punktiem. Spēlē par 3.vietu “Apse” tiksies ar komandu “PATA”.

“Rakši” ceturtdaļfinālā piedzīvoja zaudējumu pret “TOP” 61:81, komandā trīs spēlētāji guva pa 13 punktiem – Igors Dogodušs, Atis Grimza un Māris Pavasars. Zaudējums arī nākamajā spēlē pret “KK Valgamaa” 66:69 (I. Dolgodušs – 16), un tagad pret “Grundzāli” jāspēlē par 7.vietu.