Ziņas

Sports

Klāt futbola sezona Cēsīs

Maija sākums futbola mīļu vidū mūsu pusē jau tradicionāli asociējas ar turnīru, ko 1988.gadā iesāka Cēsu arodskolas sporta skolotājs Jānis Šics. Pēc viņa aiziešanas viņsaulē turnīru kā J. Šica piemiņas turnīru rīko A. Be­ļakovs. Šogad tas notiks jau 29.reizi.

Pirmo reizi ir mainīta turnīra mājvieta, no Cēsīm pārceļoties uz Priekuļiem, cerot, ka nākamgad, jubilejas reizē, varēs spēlēt uz jaunā futbola laukuma Cēsu stadionā, kas pašreiz tiek būvēts.

Turnīrs notiks 5.maijā Priekuļu tehnikuma stadionā, sākums plkst. 9. Tā ir laba iespēja komandām pārbaudīt gatavību pirms dažādiem citiem turnīriem, arī novadu čempionātiem. Turnīrs ir guvis popularitāti, tajā vienmēr piedalās trīs četras komandas no Rīgas, ir komandas no Valmieras, Staiceles, arī mūsu puses novadiem. Viens no sacensību mērķiem ir apzināt spēlētājus, kuri varētu būt noderīgi “SK Cēsis” komandai. Līdz ar jaunā Cēsu stadiona atklāšanu jau rudenī paredzēts veidot futbola piramīdu novadā, atverot vairākas treniņu grupas. Tad arī galvenā komanda tiks bāzēta Cēsīs, pagaidām tā spēlēs 2.līgā, mājas spēles aizvadot Rīgā.

Tā kā turnīrs notiks Priekuļos, jādomā, ka pagājušā gada vicečempioni “BKP” (Priekuļi) centīsies attaisnot teicienu, ka mājās pat sienas palīdz, un tikt augstāk. Informācija liecina, ka pagājušā gada trešās vietas ieguvēji “PUTA” (Cēsis) jau aizvada treniņus āra laukumos.

Jāatzīmē, ka šis ir otrs tradīcijām bagātākais amatieru turnīrs valstī aiz Valmierā rīkotā “Liesmas” kausa, tiesa, tam bijis neliels pārtraukums. Aizvadī­tajos gados sacensībās piedalījušās vairāk nekā 300 komandas, bet uzvarētāju godā bijušas 16 no tām. Vistitulētākā ir “Lode”, kam sešas uzvaras, tikai par vienu mazāk pagājušā gada uzvarētājiem – “Aveka” (Rīga). Jāatzīmē, ka Cēsu pilsētas (tagad novada) komandas uzvarējušas tikai trīs reizes, pēdējo reizi tālajā 1995.gadā.

Kā jau minēts, J.Šica turnīrs ievadīs Cēsu puses futbola dzīvi, jo sākusies komandu pieteikšanās Cēsu atklātā 7:7 futbola čempionātam. To rīkos biedrība “Sports United”, un turnīrs sāksies maija pēdējā vai jūnija pirmajā nedēļā, bet noslēgsies augustā. Rīkotāji informē, ka spēles norisināsies Priekuļu vidusskolas stadionā, un tās notiks darbdienu vakaros. Čempionāta uzvarētājs pārstāvēs Cēsu novadu Vidzemes 7:7 turnīrā, kas notiks rudenī. Komandu pieteikšanās līdz 10.maijam.