Ziņas

Sports

Klāt florbols

Jau rīt ar pirmajām trim spēlēm startēs Latvijas florbola čempionāts virslīgā. Arī šajā sezonā spēcīgākajā līgā startēs 12 komandas. To vidū vairs nav komandas SK “Pārgauja”, kas beigusi pastāvēt, bet šīs komandas vietā virslīgā startēs FBK “SĀC”.

No “Pārgaujas” Cēsīs atgriezies Artūrs Jurševskis, kurš visu laiku skaitījās “Lekringā”, tikai bija izīrēts Stalbes klubam. Cēsu kluba rindas vēl papildinājuši trīs “Pārgaujas” spēlētāji: Olafs Zvīnis, Miķelis Roops un Edgars Puriņš.

No “Lekrings” pamatsastāva prom devušies Kevins Šmits, kurš šajā sezonā startēs Šveicē, Jānis Rajeckis pārcēlies uz Norvēģiju. Uz Ulbrokas komandu pārcēlies Rūdis Jermacāns, uz RTU klubu – Kristiāns Kociņš. Šīs divas pārejas saistītas ar mācību vietas maiņu.

Atgādināsim, ka iepriekšējā čempionātā “Lekrings” uzvarēja regulāro čempionātu, bet izslēgšanas spēlēs pusfinālā paklupa pret Talsu komandu, kā rezultātā bija jācīnās par bronzu, kur tika pārspēta Lielvārdes komanda.

Kā norāda komandas pārstāvis Artis Malkavs, ja neesam kļuvuši stiprāki, tad pieredzējušāki noteikti, un jaunas asinis jau vienmēr dod papildu azartu. Uzstādījums nemainās jau kuro gadu – uzvara regulārajā čempionātā un izslēgšanas spēlēs cīņa par čempiona titulu.

“Spēlētājiem svarīgākais būt labai komandai, darīt savu hobiju ar pilnu atdevi, bet mūsu – komandas vadības – uzdevums rūpēties, lai spēlētājiem viss būtu, un tad rezultāts neizpaliks.
Šajā vasarā, kad pauze starp sezonām bija īsāka, nekā ierasts, trenēties nesanāca tik daudz kā citreiz, bet mūsu spēlētāji bija U-19 izlasē, kas spēlēja Pasaules čempionātā, un pieaugušo izlasē, kas tikko startēja četru nāciju turnīrā. Tur viņi papildināja spēļu praksi, tāpēc domāju, ka viss būs labi, jo galvenie notikumi, kā zināms, risināsies pavasarī,” saka A. Malkavs.

“Lekringam” pirmā spēle rīt Bauskā, nākamajā ceturtdienā Valmierā, bet savā laukumā komandu redzēsim 22.septembrī, kad Cēsīs viesosies “Oxdog Ulbroka LU”. 26.septembrī cēsnieki uzņems Lielvārdes komandu.

Spēles notiks ar skatītājiem, tās varēs apmeklēt gan ar “Covid-19” sertifikātiem, gan veiktiem testiem. Tas ir svarīgi, jo arī A. Malkavs atzīst, ka spēlei ar skatītājiem ir pavisam cita garša.

Jau drīz sāksies spēles arī sieviešu līgā. Tāpat kā pērn visas sieviešu komandas spēlē vienotā līgā, pieteiktas astoņas komandas, no mūsu puses “Lekrings” un “Līgatne”.

Klubs “Lekrings” komandu pieteicis arī dalībai 1.līgā, sastāvs ir nokomplektēts, viņi mājas spēles aizvadīs Gaujas ielā.