Ziņas

Sabiedrība

Kinoteātra vietā būs veikals ar ceptuvi

Raunas ielā. Vietā, kur Cēsīs reiz bija kinoteātris "Vidzeme" un naktsklubs "Melnais kaķis", pēc gada, kā liecina plakāts pie ēkas, būs pārtikas veikals "top!" un maizes ceptuve.Foto: Māris Buholcs

Smilteniešu uzņēmums “Madara 89”, kuru Priekuļos, Raunā, Jaunpiebalgā, Cēsīs un citur Vidzemē jau pircēji pazīst ar veikaliem “top!”, nesen nācis klajā ar jaunu paziņojumu. Cēsīs, Raunas ielā, pie ēkas, kas gadiem stāvējusi tukša, jo tajā vairs nenotiek kino rādīšana, bet zemes īpašnieks nav atradis jaunu pircēju nekustamajam īpašumam, nu ir apskatāms kāds plakāts. Tajā rakstīts, ka uzņēmums “Madara 89” šo ēku, kas atrodas iepretī tiesu namam un koncertzālei, nojauks, lai uzceltu jaunu. Nākotnē tas būs pārtikas preču veikals ar maizes ceptuvi.

“Veikals un ražotne būs gatavi līdz nākamā gada beigām,” saka “Madara 89” mazumtirdzniecības direktors Sandis Muižarājs un piebilst, ka Cēsīs ar būvniecību neiet tik raiti, kā cerēts. “Druvas” iztaujāts, smiltenietis atzīst, ka Cēsu novada domes Būvvaldē jaunās ēkas projekta saskaņošana nesokas. “Cēsnieki uzstāj, lai mēs izejam saskaņošanas procedūru it visā smalki, 101 procenta apmērā. Pašvaldības ir ļoti atšķirīgas. Dažas grib, lai viņu teritorijā notiek ļoti ātras pārmaiņas, dažās, kā Cēsīs, grib, lai kaut kas mainās, bet nosaka projekta vērtēšanai un pēc tam apspriešanai visgarākos termiņus.” Cēsīs jaunu būvniecību apspriežot tik ilgi, cik vien likumdošana to atļaujot.

Nav šaubu, ka jaunajam veikalam un ceptuvei uzņēmēji ir izvēlējušies vēsturē ļoti zīmīgu un šodienā ļoti nozīmīgu ielu. Raunas iela no stacijas ved uz pilsētas centrālo laukumu un vecpilsētu. Koncertzāle, kas ir teju pretī veikalam, pēc uzņēmēja domām ir reti labs veidojums pilsētā – savieno seno ar moderno arhitektūru.

“Tā ir tik iederīga Cēsu vecpilsētā,” saka smiltenietis, liekot saprast, ka vietas nozīme veikala būvniecībā tiks ņemta vērā, nekas izskaistināts netikšot. Pārāk smalki uzceltos veikalos ienākt latvieši tā kā kautrējoties, laikam domājot, ka neesot gana labi, lai tādos iepirktos.

Uz jautājumu, cik izsvērts ir mērķis celt vēl vienu veikalu, ja Cēsīs, kā pašiem iedzīvotājiem šķiet, to ir daudz par daudz, “Druva” saņēma atbildi: “Veikalam tā ir ļoti pateicīga vieta. Šis veikals noderēs tiem, kuri dzīvo vecpilsētas daļā. To, kāds būs šis veikals, ir pat grūti salīdzināt ar novecojušo “Madara 89″ veikalu turpat netālu. Pie jaunā veikala varēs brīvi apstāties ar automašīnām. Šo veikalu ātri varēs sasniegt atbraucēji ar vilcienu vai autobusiem, jo stacija ir netālu.”

Sandis Muižarājs par piemēru min labi paveiktu darbu Raunā, kur vecā pienotava kādus gadus stāvēja kā “monumentāls lauka piemineklis pašā pagasta centrā”. Raunēnieši aizvien domāja par to – senā, stiprā Raunas pienotava. “Tagad tur ir gana mājīgs, patīkams veikals. Vairs nav arī greizā skursteņa, kas biedēja garāmgājējus. Droši vien jaunā būvniecība arī Cēsīs ko nodarīs pilsētnieku atmiņām, bet, no otras puses, mēs celsim ko jaunu vietā, kur gadiem nekā nav bijis,” uzņēmējdarbību pamato Sandis Muižarājs.