Ziņas

Sabiedrība

Kazas gads mudinās doties labāku ganību meklējumos

Meklējot atbildes. Astroloģe Santa Buiva teicFoto: Ilze Fedotova

Lai gan pēc ķīniešu kalendāra zilās Kazas gads iestājas vien 19.februārī, tas jau tiek gaidīts, tiek kalti dažādi plāni un ieceres. „Druva” devās uz kosmozofijas institūtu „Saskarsme”, lai tiktos ar

astroloģi Santu Buivu, kura ielūkojās zvaigznēs un bija gatava pastāstīt, kāds būs 2015. gads.

Zināms, ka ķīniešu jaunais gads sākas vēlāk nekā eiropiešu, un tas saistīts ar Mēness fāzēm. Tas sākas janvārī vai februārī. Ķīniešu astrologi uzskata, ka cilvēka gudrība, muļķība, spēks vai vājība, ļaunums vai labsirdība ir atkarīgi no dzīvnieka, kurš pārvalda viņa dzimšanas gadu.

Pēc astroloģes teiktā, šis būs rimtāks gads nekā aizvadītais, tomēr arī šogad netrūks lietu, kas nedos iespēju domāt par rutīnu. “Ieskatoties astroloģiskajā kartē, redzams, ka īpaši draudīgas planētu kombinācijas šogad neveidosies. Arī uz īpaši spilgtiem pavērsieniem nevajadzētu cerēt. Es teiktu, ka gads tiks pavadīts samērā rāmi,” stāsta S.Buiva, kur astroloģijai pievērsusies pirms desmit gadiem, bet gadus piecus to praktizē kā sertificēta speciāliste.

Pēc ķīniešu ticējumiem Kazas liktenis un dzīve ir atkarīga no tā, kādās ganībās tā ganās. Jaunus izaicinājumus un veiksmīgas pārmaiņas šogad varētu sagaidīt Lauvas, Zivju un Mežāža zīmē dzimušie.

”Kaza zināmā mērā ir ar aktieriskām izpausmēm, tāpēc 2015. gads būs veiksmīgāks māksliniekiem, aktieriem, radošo profesiju pārstāvjiem. Daudzi dosies meklēt labākas ganības, proti, pieņems lēmumu pamest esošo darbavietu. Tam iemesls var būt gan vajadzība pēc pārmaiņām, gan lielāka atalgojuma. Ja ir sajūta, ka dzīve met ārā no visām vietām, kur neesi iederīgs, tad varbūt nevajag spītēties pretim, bet pieņemt jaunus izaicinājumus. Vēl jāmin, ka tagad parādās arī tāda tendence, ka cilvēki arvien vairāk sāk izjust savu sūtību, grib darīt tieši to, kas visvairāk saista, par prioritāti liekot savas vēlmes, nevis upurēšanos naudas vai karjeras dēļ. Un meklējumi būs atkarīgi no individuālām vēlmēm – gan tepat uz vietas, gan ārpus valsts robežām. Tāpat cilvēki labprāt dibinās jaunus kontaktus, meklēs iespējas paplašināt draugu loku un iepazīties,” uzsver astroloģe un piebilst, ka gada sākumā un arī beigās varēs izjust planētas Plutona ietekmi, kas liks mainīt ierasto lietu kārtību gan uzskatos, gan dzīves virzienā. Tas vairāk ietekmēs cilvēkus, kas dzimuši no 3.līdz 7.janvārim, tātad Mežāžus, nedaudz mazāk citas zīmes – Vēžus, Svarus un Aunus.

”Jāņem vērā, ka Urāns šogad atradīsies Auna zīmē, un tas nozīmē, ka radīs milzīgu spriedzi, tostarp sadzīviskas traumas, vai palielinās tieksmi uz revolucionārām pārmaiņām dzīvē. Vairāk tas skars tieši Auna zīmē dzimušos, jo īpaši tiem, kas dzimuši no 5. līdz 10.aprīlim,” viņa saka un stāsta tālāk: “Neptūns šogad atradīsies savā pārvaldāmajā Zivju zīmē, tas veicinās dažādas interesantas lietas. Cilvēki vēlēsies nodoties ilūzijām, atslēgties no realitātes. Līdzīgi tas bija arī novērojams aizvadītajā gadā, kad redzējām, ka daudzi bēga no reālās dzīves problēmām ar

narkotiku, tā saucamo spaisu, palīdzību. Patiesībā daudzas lietas notiek planētu ietekmē, un ne vienmēr sabiedrībai ir iespējas šos procesus mainīt,” klāsta S.Buiva un piebilst, ka no otras puses Neptūns veicinās interesi par dzīves garīgo pusi. Proti, kāds pievērsīsies baznīcai, cits sāks studēt astroloģiju vai ko līdzīgu, atklās sevī intuitīvas spējas, tāpat šogad pieaugs cilvēku vēlme iesaistīties labdarībā, būt vairāk noderīgiem sabiedrībā.

Lai gan šogad tiks paaugstināta minimālā alga, lielākā daļa cilvēku to gandrīz neizjutīšot, jo radīsies papildu ikdienas tēriņi un pieaugs citas vajadzības. Tas nozīmē, ka finansiālā situācija īpaši nemainīsies. “Materiālajā ziņā nevienu nevarēšu iepriecināt. Izmaiņas finansiālajā situācijā sajutīs tikai tie, kas čakli un apzinīgi veiks savus darba pienākumus, nevis, kā teikt, “plānā galdiņa urbējus”. Ir jāpielāgojas apstākļiem. Ja izmainīt savu ienākumu līmeni nav mūsu spēkos, tad varbūt ir vērts kaut ko izmainīt savā prasību līmenī, izdomājot, no kā mēs varam atteikties, lai dzīve būtu harmoniska, lai nebūtu jācieš no pārmērīgas slodzes un tamlīdzīgi,” spriež S.Buiva un dara zināmu, ka līdz aprīlim nebūs pateicīgs laiks arī jauna biznesa uzsākšanai, taču to var izmantot dažādiem nepabeigtiem darbiem vai labdarības projektiem.

Vēl jāpiebilst, ka Kazas gadā būtu jāpievērš uzmanība arī laulību slēgšanas datumiem. Piemēram, no jūlija vidus līdz septembra vidum, kad parasti ir īstākais kāzu laiks, šogad šis tomēr nebūs tas veiksmīgākais posms ģimenes nodibināšanai. Tāpat Saturna ietekmē 2015. gadā dažādi ierobežojumi un pārkārtojumi varētu skart augstākās izglītības, ceļojumu un

ārzemju sakaru jomu.

Vēl Santa piemin, ka šogad būs četri aptumsumi – divi Saules, divi Mēness, kas sevišķi atstāj iespaidu uz cilvēku psihi un veselību. Pirmais Saules aptumsums sagaidāms jau 20.martā. Un tieši ap šo laiku dzimušajiem vajadzētu būt uzmanīgākiem, nemēģinot ignorēt savu veselības stāvokli un emocionālo pašsajūtu.

„Druvas” lasītājiem Santa grib vēlēt laimīgu katru dienu un katrā no tām saskatīt kādu mazu iepriecinājumu. “Pats galvenais ir būt laimīgiem šeit un tagad. Ir jāatceras, ka savu dzīvi veidojam paši. Protams, tas nav viegli, ja esam mācīti sacensties un salīdzināt sevi ar citiem. Skolā māca: ”Izaugsi liels, būs labs darbs, labi pelnīsi, būsi laimīgs!” Kad veidojam attiecības, domājam – , kad apprecēšos, tad gan es būšu laimīgs! Un pienāk tā ģimenes dzīve, tad saprotam, ka arī tad viss nav tik rožaini, kā varētu šķist. Tad kāds padomā: izšķiršos, tad gan būšu laimīgs! Līdz tādam scenārijam nevajadzētu nonākt. Atrast laimi var arī mazajās lietās, katru dienu pat kāds mazs prieciņš var radīt piepildījuma sajūtu. Vajag to rast sevī un novērtēt tos, kas mums ir blakus. Ir tāda teorija, kas saka, ka katram cilvēkam, lai viņš justos laimīgs, dienā ir vajadzīgi 12 pozitīvi pieskārieni. Ne vienmēr tās būs bučas un apskāvieni. Tas var būt labs vārds, kas rada uzmundrinājumu. Katrā ziņā mums katram ir, ar ko dalīties, un tas noteikti ir jādara,” nobeigumā izskan no S.Buivas.

Ilze Fedotova