Ziņas

Sports

Kaut attālināti un virtuāli

Atmiņas. Sporta kluba “Ašais” prieki pērn pēc paveiktajām distancēm “TET Rīgas maratonā”. Foto: no albuma

Šajā laikā arvien biežāk dzird vārdus, ja viss būtu, kā iecerēts…. To var attiecināt arī uz sporta jomu, īpaši runājot par sacensībām. Ja viss būtu, kā ieplānots, vasaras sacensību kalendārs jau ritētu pilnā sparā. Būtu aizvadīti daudzi skrējieni, velo un orientēšanās sacensības, diemžēl…. Pagaidām viss notiek individuāli, attālināti vai virtuāli.

Aizvadītajā svētdienā vajadzēja notikt kalnu riteņbraukšanas sezonas maratona klasikas – Cēsis – Valmiera posmam, kas sākotnēji uz šo datumu tika pārcelts no 26.aprīļa. Tomēr pagaidām nav zināms, vai un kad sezona varēs sākties. Iespējams, cītīgākie velobraucēji šo distanci paveica treniņu režīmā, atceroties, kā te mačojušies, bet, ja kāds gribēja izbaudīt sacensību azartu, “Latvijas valsts meži” MTB seriāla rīkotāji piedāvāja piedalīties virtuālajās sacensībās, ja vien mājās bija īpašais velotrenažieris, kas regulē slodzi atbilstoši trases reljefam. Lai kaut nedaudz radītu šīs trases sajūtu, tā pavasarī filmēta un virtuālā brauciena dalībnieki ekrānā varēja būt distancē. Iespēju izmantoja 51 braucējs.

Šīs nedēļas nogalē, 16. un 17. maijā, bija jānotiek Latvijā lielākajiem skriešanas svētkiem – Rīgas maratonam, kam šis īpašs gads, jo notiktu 30.reizi. Tagad tas pārcelts uz 10. un 11. oktobri, bet neviens nevar prognozēt, vai to izdosies realizēt.

Aigars Nords, “Rimi Rīgas maratona” direktors, norādījis, ka vienalga kādā formātā, bet jubilejas maratons būs: “Ja ierobežojumi būs pilnībā atcelti, 30. “Rimi Rīgas maratons” notiks ar jubilejas maratonam atbilstošu vērienu. Ja ierobežojumi būs spēkā, adaptēsimies, ieviešot radošus jauninājumus, kas jubilejas maratonam ļaus bez aizķeršanās noritēt, ievērojot epidemiologu norādījumus. Pirmo reizi pasākuma vēsturē maratons varētu notikt arī virtuāli, dalībniekiem piedāvās iespēju distanci noskriet individuāli, distanci un laiku fiksēt īpaši sagatavotā aplikācijā. Labā ziņa – mēs skriesim un 30. jubilejas Rimi Rīgas maratons notiks ar īpašu jubilejas medaļu!”

Lai iegūtu jubilejas medaļu, izvēlētās distances katram dalībniekam nāksies noskriet neatkarīgi, vai maratons notiks, kā ierasts, vai virtuāli. Virtuālā maratona gadījumā distances un rezultātus fiksēt varēs visās populārākajās skriešanas lietotnēs, viedtālruņos un pulsometros, savukārt īpaša “Rimi Rīgas maratona” vietne rezultātus apkopos un uzvarētājus noteiks automātiski.

To, ka tas ir iespējams, apliecina pasaulē notiekošie virtuālie skrējieni, kuros piedalās arī mūsu puses sportisti. Jau rakstīts par sporta kluba “Ašais” skrējēju dalību virtuālās sacensībās, kur var samērot spēkus ar daudzu pasaules valstu skrējējiem. Starp citu, “Ašie” iepriekšējos gados vienmēr startējuši arī Rīgas maratonā, turklāt ar panākumiem. Pērn 6 km distancē labāko desmitā iekļuva divi – Rihards Serģis un Artis Rožkalns, ieņemot attiecīgi sesto un septīto vietu.

Taču maratona rīkotāji aicina arī šajā nedēļas nogalē virtuāli piedalīties maratonā. Sestdien bija ieplānota “Rimi Rīgas maratona” Bērnu diena, tāpēc vecāki tiek aicināti šajā dienā kopā ar saviem bērniem doties Ģimeņu skrējienā un izskriet iecienīto trasi savā ģimenes lokā jebkur Latvijā. Vecāki ar mazākiem bērniņiem var izveidot no pieejamiem materiāliem šķēršļu joslu vai vienkārši izskriet 200 m vai 400 m garu trasīti.

“Mēs ļoti ceram, ka šī būs vienreizēja pieredze, kas nekad neatkārtosies. Ierastās medaļas šoreiz aizstājiet ar šokolādes medaļām vai kādu našķi. Tiksimies “Rimi Rīgas maratona” Bērnu dienā rudenī, lai kopīgi izbaudītu kustību prieku un saņemtu godam nopelnītās īstās medaļas,” norāda pasākuma rīkotāji.

Tie, kuri bija iecerējuši startēt 17.maijā, arī aicināti šajā dienā ar skrējienu nosvinēt skriešanas svētkus, tā atbalstot ideju par maratonu, pat ja tas nav iespējams kopā un klātienē ar startu pie Brīvības pieminekļa un finišu Krastmalā.

Dalībnieki tiek aicināti    noskriet jebkuru distanci savā mīļākajā maršrutā, bet, lai radītu vienotības sajūtu, pasākuma rīkotāji ierosina katras distances skrējējiem startēt noteiktā laikā. Ieteiktie starta laiki: plkst. 9 startē 42 km, 21 km vai jebkuras citas distances virs 10 km veicēji. Plkst. 10 startē tie, kuri iecerējuši veikt 10 km distanci, bet vēl pēc stundas, plkst. 11, startē 6 km skrējiena dalībnieki. Starta vieta: jebkura paša skrējēja izvēlēta vieta Latvijā vai pasaulē.

“Taisām pašbildes no mīļākajiem skriešanas pieturpunktiem – takām, ceļiem, tiltiem, parkiem – un dalāmies ar tiem, lai ir sajūta, ka esam vienoti un kopā savā aizrautībā pret skriešanu, pat ja skrējām katrs atsevišķi,” teikts rīkotāju paziņojumā.