Ziņas

Sports

Kausi un medaļas sadalītas

Čempioni. Cēsu starpnovadu volejbola čempionātā zelta godalgas izcīnīja komanda "Sars Auto". Foto: No albuma

Cēsu starpnovadu volejbola čempionātā cīņa par godalgotajām vietām bija sīva. Čempionātā startēja astoņas komandas no tuvākiem un tālākiem novadiem. Turnīra rīkotājs Jānis Mičulis norāda, ka komandu līmenis bijis ļoti līdzvērtīgs un jebkura varēja iekost jebkurai. Pat komandām, kam uzvaru maz, līdz tām pietrūka vien nedaudz, jo visas laukumā rādīja atzīstamu sniegumu.

Čempionātā tika aizvadīti divi apļi. Jau rakstījām, ka pēc pirmā apļa bija izveidojušies divi trijnieki, ko šķīra vien daži punkti. Līderos izvirzījās “Vecpiebal­ga” ar 32 punktiem, sekoja “Straupe” ar 30 un “Sars Auto” ar 29. Ar nelielu atrāvienu sekoja “Priekuļi”. “CPSS” un “LVM”, kam attiecīgi 24, 23 un 22 punkti. Grūtāk ar punktu krāšanu vedās komandām “Ģimnāzija” un “Sigulda”.

Otro apli vislabāk aizvadīja komandas “Sars Auto” un “LVM”, un izcīnītie punkti ļāva noslēgumā turnīra tabulā pakāpties augstāk. Par čempioniem kļuva “Sars Auto”, kam kopumā 61 punkts. Čempionvienībā spēlēja: S.Brū­ve­ris, S. Samohvalivs, R. Čer­ņavskis, A. Dolženko, M. Keišs, V. Dzenis, J. Daļeckis, M. Luks­tiņš, K. Veikerts, M. Ceblis, K. Breģis, J. Dudelis, A. Ilgavizis, J.Cimže, T. Valainis, Ē. Lobuzovs un R. Zvejnieks.

Sudraba medaļas saņēma “Vecpiebalga”, bronzu – “Strau­pe”. Abām pa 56 punktiem, bet labāki papildrādītāji augstāk ļāva pakāpties piebaldzēniem.

Nedaudz līdz godalgām pietrūka “LVM” volejbolistiem, kuri ar 54 punktiem ieņēma ceturto vietu, bet tūlīt uz pēdām viņiem ar 53 punktiem mina “Priekuļi”. Sestajā vietā “CPSS” – 39 punkti, septītajā “Ģimnāzija” – 13 punkti, bet turnīra tabulu noslēdza “Si­gulda”, kam četri punkti.

Kā ierasts, pēc čempionāta sekoja kausa izcīņas turnīrs, kas notika vienas dienas ietvaros. Uz to ieradās sešas komandas, nepiedalījās “Straupe” un “Sigulda”. At­bilstoši nolikumam tika izspēlēts apļa turnīrs, katrai ar katru izspēlējot divus setus. Par uzvaru 2:0 uzvarētājs saņēma trīs punktus, zaudētājs palika bešā. Ja spēle beidzās 1:1, tika skaitīti mazie punkti, kam to vairāk, ieguva divus punktus, otra komanda – vienu.

Vislabāk veicās “LVM” volejbolistiem, kuri izcīnīja trīs sausās uzvaras, vienā tika pie diviem punktiem un piedzīvoja tikai vienu zaudējumu. Rezultātā 11 punkti un izcīnīts starpnovadu kauss. Komandā spēlēja: M. Jursons, K. Jomerts, A. Apinis, J. Ruks, K. Ruks, I. Brokāns un T. Ābolkalns.

Tikai par punktu mazāk komandai “Priekuļi”, vēl par punktu mazāk regulārā čempionāta uzvarētājiem “Sars Auto”. Punktu no viņiem atpalika “CPSS”, vēl punktu – “Vecpiebalga”. Vien “Ģimnā­zija” šoreiz bez punktiem, lai gan J. Mičulis norāda, ka jaunieši ar visām komandām spēlēja ļoti līdzvērtīgi, zaudējot vien pašās setu galotnēs: “Manuprāt, “Ģim­nā­zijas” sniegumā var vainot jaunību, jo puiši vēl nedomā ar galvu. Sporta skolas komandā arī ir jauni spēlētāji, bet tur treneris prot viņus saturēt, uzmundrināt. Taču ģimnāzistus bieži iegāza gluži bērnišķīgas kļūdas.”

Stāstot par komandu līdzvērtīgajiem spēkiem, J.Mičulis atzīst, ka kausa izcīņā izveidojusies interesanta situācija: “Ja “Priekuļi” būtu vinnējuši vienu setu pret “Sars Auto”, trešo vietu būtu izcīnījusi “CPSS”, sanāktu, ka kausa izcīņā trijniekā nebūtu nevienas komandas, kas ieguvušas godalgotās vietas regulārajā čempionātā.

Kopumā jāteic, ka čempionāts un kausa izcīņa izdevās, visi atzinīgi novērtēja aizraujošās spēles, ko garantē komandu līdzvērtīgie spēki. Ja kāda komanda pārbrauc visām kā ceļa rullis, nav prieka ne vieniem, ne otriem, tagad spēļu iznākumi bija neprogno­zē­jami.”