Ziņas

Sports

Kausi tiek arī mājniekiem

Uzvarētājas. Volejbola turnīrā “Cēsu kauss 2021” meitenēm U19 grupā uzvaru izcīnīja Cēsu Sporta skolas komanda treneres Janīnas Kalniņas vadībā. Foto: no albuma

Tradicionālais volejbola turnīrs “Cēsu kauss 2021”, kurā sacenšas jauniešu komandas, pagaidām izrādījušās vienīgās oficiālās sacensības, jo Latvijas Volejbola federācija lēmusi uz laiku pārtraukt Latvijas Jaunat­nes čempionātu un Kausa izcīņu.

Pandēmija ietekmēja arī Cēsu turnīru, jo nevarēja piedalīties visas komandas, kas vēlējās, katrā no četrām vecuma grupām spēlēja vien četras. Turnīrs    norisinājās U14 un U16 vecuma grupās zēniem,

U16 un U19 grupās meitenēm, uz spēlēm ieradās volejbolisti no Jēkabpils, Kuldīgas, Rīgas, Tukuma, Gulbenes, Limbažiem, Valkas, Vecumniekiem, laukumā devās arī Cēsu Pilsētas sporta skolas (CPSS) jaunie volejbolisti.

Vispirms komandas izspēlēja apļa turnīru, tad    divu pēdējo vietu ieguvējas spēlēja par bronzas medaļām, bet divas labākās – par uzvarētāju kausiem. Divus no tiem izdevās izcīnīt arī mājniekiem.

U19 meiteņu grupā pamatturnīrā CPSS komanda svinēja uzvaru visās trijās spēlēs, nezaudējot ne setu, un favorītu statusu apliecināja arī finālspēlē, ar 2:0 pieveicot Gulbenes vienaudzes. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju Cēsu komandā atzina Līvu Vāveri, kopā ar viņu komandā spēlēja Marta Markovska, Loreta Kirilova, Vaira Reinsone, Justīne Kleina, Annija Ivanova, komandas trenere Janīna Kalniņa.

Meitenēm U16 grupā pamatturnīrā cēsnieces divās spēlēs punktus dalīja uz pusēm ar pretiniecēm, bet vienā piedzīvoja zaudējumu. Tas deva iespēja spēlēt tikai par bronzas medaļām, taču pārākas izrādījās Limbažu komandas spēlētājas.

Cēsu komandā spēlēja  Ance Leinasare, Justīne Pinka, Annija Šlēziņa, Emīlija Kalniņa, Rasa Dārta Krūze, Sofija Gulbe, Amanda Eglīte, komandas trenere Janīna Kalniņa.

Zēniem U16 vecuma grupā CPSS komanda    pamatturnīrā divās spēlēs guva uzvaru, bet pret Kuldīgas vienaudžiem spēlēja neizšķirti 1:1. Finālā pretī stājās    Jēkabpils/Aizkraukles apvienotā zēnu komanda, arī šoreiz, gluži kā pamatturnīrā, cēsnieki bija pārāki ar 2:0, izcīnot uzvarētāju kausu. Komandā par labākajiem tika atzīti Matīss Šalkovskis un Kārlis Jaundžeikars, vēl spēlēja Rinalds Sirmais, Kārlis Baumanis, Kārlis Lielmanis, Artūrs Pastars, Edvards Krūmiņš, Rūdolfs Naglis, komandas treneris Ģirts Mārtiņsons.

Bez medaļām nācās palikt U14 grupas zēniem, kuri bronzas mačā zaudēja Kuldīgas vienaudžiem. Cēsu komandā labākā spēlēja tituls Mārcim Reinikam, komandā spēlēja arī Reinis Zārdiņš, Emīls Ķirsis, Emīls Lapsa, Kārlis Mītnieks, Mariss Rasa, Rodrigo Ropšs, Kārlis Štāls, Madars Mellēns, treneris Ingemārs Ivanovs.