Ziņas

Kriminālziņas

Kauguros vada traktoru iespaidīgā alkohola reibumā

Ilustratīvs foto.Foto: Leta

 

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par:

  • 54 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums;
  • 8 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu: 2 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi;
  • 18 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību;
  • 4 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību;
  • 8 ceļu satiksmes negadījumiem: 1 negadījumā cietis 1 cilvēks;
  • 0 gadījumiem, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā;
  • 38 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par ātruma pārsniegšanu;
  • 95 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par dažādiem pārkāpumiem.

Plašāk par konkrētiem notikumiem Vidzemē aizvadītajā diennaktī informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

6.jūlijā ap pulksten 8 tika saņemta informācija par kādu 1967.gadā dzimušu vīrieti, kurš apmaldījies, mērojot ceļu mājup caur mežu no Lēdurgas pagasta, kur ciemojies, uz Pārgaujas novadu, Straupes pagastu. Vīrietis, ap pl.4 no rīta zvanot, informējis savu paziņu, ka apmaldījies mežā un, iespējams, esot salauzis kāju. Sākotnēji pazudušo centušies atrast saviem spēkiem, taču tā kā meklēšana nedeva rezultātu un vīrietis nav cēlis vairs mobilo tālruni, tika informēti operatīvie dienesti un sākti meklēšanas pasākumi. Pateicoties tam, ka vīrietim bija mobilais tālrunis, operatīvie dienesti spēja noteikt aptuveno atrašanās vietu un pēc pulksten 11 pazudušais veiksmīgi tika atrasts. Vīrietis nodots mediķu aprūpē, jo pagaidām nenoskaidrotos apstākļos guvis kājas traumu.

Policija aicina ikvienu, kuram mērojams ceļš caur mežu vai plānots doties pēc meža veltēm, atcerēties dažus svarīgus padomus:
1. Nedodaties mežā vai purvā pārāk tālu, ja tajā slikti orientējaties. Ja neorientējaties vispār vai tomēr nolemjat doties uz svešu vietu, tad kompānijā ņemiet cilvēku, kurš orientējas konkrētā vietā.
2. Tāpat par savu došanos uz mežu ir vērts informēt tuviniekus vai kaimiņus un aptuveni pastāstīt, kurā virzienā plānojat doties un cik ilgi plānojat sēņot. Šis šķietami maznozīmīgais fakts var būt būtisks brīdī, ja esat apmaldījies, nav iespējas par to nevienam paziņot, tajā pašā laikā tuvinieki vai kaimiņi, pamanot jūsu pārāk ilgo prombūtni, var informēt operatīvos dienestus un norādīt vismaz aptuveno vietu, kur jūs meklēt.
3. Mūsdienās mobilais tālrunis ir ikkatram un to noteikti nepieciešams ņemt līdzi, dodoties uz mežu. Ja tāda nav un esat kaislīgs sēņotājs, tad vajadzētu apsvērt iespēju to iegādāties. Pārliecinieties, ka tālruņa baterija ir uzlādēta un, ja ir, tad lieti noderētu arī portatīvais mobilā tālruņa lādētājs. Problēmsituācijās tieši mobilais tālrunis var būt ārkārtīgi noderīgs, lai informētu operatīvos dienestus un palīdzētu glābējiem pazudušo ātrāk atrast.
4. Nākamais, kas jāatceras – atbilstošs apģērbs un apavi. Noteikti līdzi paņemiet kādas siltākas drēbes, zeķes un atstarojošo vesti vai velciet spilgtu virsjaku. Apmaldīšanās gadījumā spilgts apģērbs operatīvajiem dienestiem atvieglo meklēšanu, jo tumšā apģērbā, kas saplūst ar meža krāsām, pazudušo ir ārkārtīgi grūti pamanīt.
5. Noteikti jāņem līdzi dzeramais ūdens un pārtika. Tāpat sērkociņi vai šķiltavas, termosā silta tēja, kafija, jo, ja notiek sliktākais scenārijs un apmaldāties, tad līdz brīdim, kamēr jūs atradīs glābēji, pārtika, silts apģērbs un iespēja iekurt ugunskuru pasargās no riska nosalt aukstākā rudens naktī.
6. Nekādā gadījumā nevajadzētu doties mežā alkohola reibumā vai, ja ir nopietnas veselības problēmas, piemēram, hroniskas slimības, vai vismaz, – nevajadzētu doties vienam. Ja dodaties kopā vairāki cilvēki, tostarp bērni, ir jābūt uzmanīgiem un vienam otrs jāpatur redzeslokā.

6.jūlijā saņemta informācija par zādzību Valmierā, Cēsu ielā, kur no kāda šķūņa pagaidām nenoskaidrotā laika posmā nozagts trimmeris, zāles pļāvējs un lapu pūtējs. Par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

6.jūlijā ap pulksten 14 Apes novadā, Apes pagastā, administratīvās apskates laikā pie kādas 1960.gadā dzimušas sievietes policija atrada un atsavināja aptuveni 50 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Par šo faktu policijā sākta administratīvā lietvedība.

6.jūlijā ap pulksten 20 Beverīnas novadā, Kauguru pagastā, pieķerts stipri iereibis traktora vadītājs. 1989.gadā dzimušais vīrietis traktoru vadīja iespaidīgā alkohola reibumā. Vīrieša izelpā konstatētas 3,66 promiles alkohola. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

6.jūlijā ap pulksten 10:45 Valmierā, Cempu ielā, notika automašīnas VW Golf, kuru vadīja 1956.gadā dzimis vīrietis, un motocikla Honda, kuru vadīja 1978.gadā dzimis vīrietis, sadursme. Negadījumā traumas guva motocikla vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro visus notikušā negadījuma apstākļus.