Ziņas

Sabiedrība

Katram savi svētki

Ērikai un Laimonim Kiršteiniem ir septiņi mazbērni un viens mazmazdēliņš, kuram šogad Ziemassvētkos būs kristības. Paši izaudzinājuši trīs jaukas meitas, kuras kļuvušas par skolotājām un strādā Inešu pamatskolā. Kā atzīst Ērika, ir jauki, ja visa ģimene ir tik tuvu kopā un cits citam spēj palīdzēt.

“Ziemassvētku laiks un Jaunais gads mums ir īpaši bagāts ar svētkiem. Vecākā meita Gunta dzimusi 1. janvārī, tad sanākam svinēt ne tikai Jauno gadu, bet arī Guntas dzimšanas dienu. Jaunākā meita Ilze pirms 12 gadiem Ziemassvētkos apprecējās. Arī šo notikumu atzīmējam katru gadu. Šogad Ziemassvētkos būs kristības mazmazdēliņam Emīlam,” stāsta vecmāmiņa un turpina: “Svētkiem gatavojamies. Mazdēls Rūdolfs pats uztaisīja Adventes kompozīciju ar četrām svecītēm. Svētkus gaidām un svinam, ejam uz baznīcu, vārām zirņus un cepam pīrāgus. Pagalmā eglītei jau ir iedegtas lampiņas. Arī istabā nesīsim eglīti. Agrāk pie mazbērniem nāca Salatētis, tagad nāk zvēriņi. Par to gādā vidējā meita Sarmīte, kura sagādā prieku mazajiem,” stāsta vecmāmiņa Ērika.

Jautāta, ko paši ar vīru vēlas saņemt no Ziemassvētku vecīša dāvanā, viņa atbild, ka veselību.

“Ar vīru nākošgad būs 50. kāzu jubileja, bet pašiem jau tikai veselību vien vajag,” saka Ērika.

“Sniega pietrūkst. Tas ir neierasti. Tad viss šķiet tīrāks. Ir citāda sajūta. Pats gribu aiziet medībās, bet pēdas nevar redzēt, ja nav sniega. Ragu man kolekcijā ir daudz. Vēl jānomedī mežakuilis ar ilkņiem. Man divi znoti ir mednieki, medībās ejam visi kompānijā,” saka Laimonis.

Jautāti, vai arī Ziemassvētku kartītes viņu mājās sūta, Ērika atbild, ka ne tik daudz kā kādreiz.

“Pati vairs nesūtu. Ir telefons, radiņiem piezvanu. Kādreiz sūtījām un tik daudz apsveikumu pienāca. Vēl tagad esam saglabājuši kādreiz saņemtās apsveikuma kartītes. Toreiz tās nemaksāja arī tik dārgi kā tagad,” stāsta Ērika.

“Tā jau bija papildus slodze pastniekiem,” joko Laimonis.