Ziņas

Sabiedrība

Katram sarkanbaltsarkano lentīti

Rada svētku noskaņu. Stalbes tautas namā lentītes, kuras saņems skrējiena "Apkārt Rozulai" dalībnieki", locīja - Solveiga Ruska, Madara Gasiņa, Miks un Sandis Raginski, Anete Dzene.Foto: Sarmīte Feldmane

Pārgaujas novadā novembris ir pasākumiem bagāts. Lāčplēša dienas un valsts svētku pasākumi notiek katrā pagastā. Aizvien populārāks kļūst skrējiens “Apkārt Rozulai”. “Katram skrējiena dalībniekam gribam piespraust sarkanbaltsarkano lentīti. Jāsaloka ap diviem simtiem. Divatā tas ir laikietilpīgi, tāpēc aicinājām, lai stalbēnieši nāk talkā,” stāsta novada kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska, bet kultūras pasākumu vadītāja Madara Gasiņa uzsver, ka ir prieks par katru, kurš atnācis palīgā.

Kad “Druva” viesojās Stalbes tautas namā, cītīgi strādāja Miks Raginskis un Anete Dzene. Bērni uzmanīgi no lielā ruļļa nogrieza lentīti, salocīja, slīpi nogrieza galus un ātri pārlaida pār sveces liesmu, lai vēlāk tie neirst.

“Mamma teica, ka jānāk,” pastāstīja Miks, drīz viņam pievienojās arī tētis Sandis. Divatā jau darbi veicas raitāk. “Neiznāk jau laika piedalīties Lāčplēša dienā, bet lentītes mums ir vienmēr. Ja arī uz pasākumiem stalbēnieši kūtri nācēji, tad uz uguņošanu valsts svētkos nāk noteikti,” pastāsta Sandis.

Anete Dzene atzina, ka lentīšu locīšana ir gatavošanās svētkiem, tāpat kā dziesmas mācīšanās valsts svētku pasākumam Auciema tautas namā. “Būs lāpu gājiens, skrējiens “Apkārt Rozulai”, piedalīšos,” sacīja Anete.