Ziņas

Sabiedrība

Katrā novadā savs stāsts

Svētku brīdī. SIA “Viesnīca Springšļu dzirnavas” saimnieci Viviānu Zipu sveic Līgatnes novada vadītājs Ainārs Šteins un Vidzemes plānošanas reģiona vadītājs Hardijs Vents.Foto: Rūta Vasermane

Vidzemes plānošanas reģions rīkoja Vidzemnieku dārza svētkus. Šajā reizē 26 Vidzemes pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji, kuru pēdējos gados mērķtiecīgi sasniegtais pelnījis atzinību un iedvesmojis citus, tikās Ērgļu novada Jumurdas muižā. “Uzņēmēju veiksme ir pamats reģiona attīstībai un konkurētspējai nākotnē. Jau piekto gadu Vidzemes novados iepazīstam uzņēmīgus cilvēkus, kuri iedvesmo citus. Interesanti, ka šogad starp viņiem daudz tādu, kuri no pilsētām atgriezušies laukos, te sākuši saimniekot, izveidojuši savus uzņēmumus, radījuši darbavietas,” saka Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents. Viņš arī uzsver, ka Vidzemnieku dārza svētki ir reize, kad viņu paveiktais tiek novērtēts, kad viņi iepazīstas savā starpā, kad rodas jaunas idejas sadarbībai. “Kopā ar šī gada veiksmīgajiem ir arī tie, kurus godinājām iepriekšējos gados. Satikšanās, sarunas visus bagātina. Svarīgi, ka klāt ir arī novadu vadītāji,” viedokli pauž Hardijs Vents.

Mājražotāji, amatnieki, saimniecības, tūrisma uzņēmēji, eksportspējīgie, ilgtspējīgie un sociālie, kā arī entuziastiskie uzņēmēji ir šī gada stāsti – Vidzemes veiksmes pamats. Tieši viņi ir tie, kas palīdz attīstīt ekonomiku, uzturēt teritoriju un izglītot sabiedrību.

Stāsti ir apkopoti Vidzemes veiksmes stāstu brošūrā. Tajā Jaunpiebalgas novads lepojas ar Raimondu Dombrovski, kurš izveidojis vienu no labākajām distanču slēpošanas trasēm Latvijā un starp veiksmes stāstu varoņiem saņem nomināciju – “Entuziasts”.

Pārgaujas novadā, Stalbē, “Strautiņu fermā”, masīvkoka mēbeles ražo SIA “Straubek furniture”, kas lēnām, bet pamatīgi paplašinās un kļuvis par eksportspējīgu uzņēmumu.


Jau teju divdesmit piecus gadus Raunas novadā mājvietu radis ģimenes uzņēmums SIA “Pavasars”. No mazas zāģētavas tas kļuvis par vienu no vadošajiem koka karkasa māju izgatavotājiem Latvijā, klientiem ne tikai Latvijā piedāvājot ļoti augstas kvalitātes pilnu pakalpojumu. SIA “Straubek furniture” un “Pavasars” tika godināti nominācijā “Eksportspēja”.

Amatas novada Nītaures saimniecībā “Sidrabi” izaudzēto jēru, teļu, trušu un kazas gaļu daudzi tirgū pazīst. Pirms vairāk nekā desmit gadiem Imants Dzelme atgriezās no Rīgas un izveidoja konkurētspējīgu saimniecību. Starp veiksmes stāstiem viņam nominācija – “Saimniecība”.

Šķiet neticami, ka tikai 20 gadus Cēsīs ir uzņēmums SIA “Venden”, un grūti būs atrast kādu, kurš kaut reizi nebūtu dzēris tā piegādāto ūdeni. Uzņēmums aizvien attīstās, kā arī rūpējas par sabiedrības izglītošanu ūdens kvalitātes jautājumos. “Ilgtspējīgs sociāls uzņēmējs” – šī nominācija domāta tieši cēsniekiem.

SIA “Viesnīca Springšļu dzirnavas” ir Vidzemes veiksmes stāsts nominācijā “Tūrisma uzņēmējs”. Tieši pirms desmit gadiem Līgatnes mežu ielokā Viviāna Zipa atrada pamestas bijušo dzirnavu ēkas drupas, kas ieaugušas krūmos. Tagad te iecienīta vieta atpūtai, kāzām, viesībām Līgatnē.

Tiem, kuri vēl tikai grasās uzsākt uzņēmējdarbību, viņš iesaka būt godīgiem pret sevi un saviem pircējiem. Tas ir priekšnoteikums, lai gūtu un noturētu labu reputāciju savu klientu acīs. Tā ir Priekuļu novada Veselavas pagasta bitenieka Imanta Dauksta pārliecība.

Vecpiebalgas novadā gan vietējie, gan daudzi viesi jau zina par garšīgajiem gaļas kūpinājumiem, kurus ražo Riharda Enika SIA “Piebalgas Kūpinātava”. Tie top pēc receptēm no mērnieku laikos iespiestas pavārgrāmatas. Viņi Vidzemnieku dārza svētkos tika nominēti kā mājražotāji, amatnieki.

Šīgada veiksmes stāsti uzrakstīti, bet tie nebeidzas. Vidzemē top aizvien jauni.