Ziņas

Sports

Kaspars Stupelis – trīskārtējais

Blakusvāģu ekipāža Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis, uzvarot Francijas Lielās balvas izcīņā, vienu posmu pirms sezonas beigām oficiāli garantēja uzvaru sezonas kopvērtējumā. Tādējādi K. Stupelis izcīnījis trešo pasaules čempiona titulu savā karjerā.

Pirmajā braucienā Bakss/ Stupelis finišēja otrie, kas nozīmēja, ka otrajā braucienā viņiem nepieciešami tikai pieci punkti, lai kļūtu par čempioniem, kas tika izdarīts ar uzviju. Viņi uzvarēja braucienā, posmā un tika sumināti par šī gada čempioniem neatkarīgi no pēdējā posma rezultātiem.

Pēdējos trīs gadus kopā ar E. Baksu ieņemts vicečempiona tituls, kopumā Kaspara kontā tādi ir pieci, divi arī ar Kristeru Serģi (2005.un 2008.gadā). Tāpēc tik saprotams ir K. Stupeļa rakstītais sociālajā tīklā Facebook: “Beidzot man tas atkal izdevās! Kopš 2004.gada, kad izcīnīju savu otro pasaules čempiona titulu kopā ar Danielu Vilemsenu, pagājis 11 gadus garš ceļš, kurā katra diena bijusi pakārtota vienam mērķim – kļūt par pasaules čempionu. Nu man savos 33gados tas atkal izdevās kopa ar Etienne Bax un lielisku komandu, kur katrs ir ieguldījis ļoti lielu darbu. Mūsu sponsori, kas ticēja mums arī pēc trīs vicečempiona tituliem, atkal un atkal deva iespēju pierādīt sevi trasē.

Izliets milzum daudz sviedru, izciestas grūtības manam ķermenim, kas ne vienmēr ar mani bijis vienisprātis.”
Sportists saka paldies visiem, kuri palīdzējuši ceļā uz titulu, tostarp arī vecākiem un draugiem, kuri ticējuši veiksmes un neveiksmes brīžos: “Piedodiet, ka jums liku tik ilgi gaidīt…. es centos.”