Ziņas

Sports

Kasparam Stupelim Latvijas “Grand Prix”

Ķeguma “Zelta Zirga” trasē aizvadīts kārtējais pasaules čempionāta posms motokrosā ekipāžām. Pārliecinošu sniegumu rādīja sezonas līderi – Etjēns Bakss/ Kaspars Stupelis, uzvarot gan kvalifikācijā, gan abos finālbraucienos.

Ar iegūtajiem 50 punktiem abi vēl vairāk nostiprināja vadību pasaules čempionāta kopvērtējumā. Bakss/ Stupelis šajā sezonā jau nopelnījuši 531 punktu, un tuvākie sekotāji atpaliek par 61 punktu.

Lai arī izcīnīta uzvara, vecpiebaldzēns K. Stupelis atzīst, ka šī nebūt nav bijusi viegla trase, jo no sportistiem prasījusi gan pieredzi, gan labu fizisko sagatavotību: “Pēdējie vīkendi nebija tik labi, kā gribētos, taču šoreiz viss salikās. Apstākļi, kas pēdējo trīs nedēļu laikā, manuprāt, bija vissmagākie, parādīja, kas ir kas. Trase bija riskanta, izsista, tajā bija labi redzami sportistu īstie spēki – kurš fiziski gatavs un ātrs, kurš var braukt pa samocītu trasi. Bez augstas meistarības pa šādām bedrēm diezgan riskanti braukt, to apliecināja pirmajā braucienā notikušie konkurentu kritieni.

Jāatzīst, starti šoreiz nebija ideāli, tāpēc liela nozīme bija kvalifikācijā izcīnītajai pirmajai vietai, kas uzreiz aiz pirmā līkuma abos braucienos ļāva braukt kā otrajiem, Ātri mēģinājām apdzīt Janu Hendriksu. Visiem bija grūti, bet mēģinājām iespringt nedaudz vairāk, lai uztaisītu atrāvienu, un kontrolējām braucienu.”

Lai arī pārsvars kopvērtējumā itin ievērojams, priecāties šobrīd vēl pāragri, jo priekšā vēl trīs posmi. Braucējs neslēpj, ka jau desmit gadus startē tikai ar vienu mērķi – uzvarēt: “Cik tas ir vai nav reāli – to redzēsim septembra beigās, kad Vācijā būs aizvadīts pēdējais čempionāta posms. Šobrīd uzvara izskatās krietni sasniedzamāka, nekā tas bijis citus gadus. Taču jāatceras, ka motokrosā var būt visādi – par punktiem jācīnās neatkarīgi, vai sacensība notiek Latvijā vai kur citur. Protams, uzvara šajā nedēļas nogalē sniedza papildu emocijas. Es pirms šī posma domāju – ja izdotos uzvarēt, tas būtu papildu dzinulis pēdējiem trim etapiem un laba motivācija mums pašiem.”