Ziņas

Izklaide

„Kartupeļu opera” ar divām izrādēm Cēsīs noslēgs sezonu

Koncertuzvedums „Kartupeļu opera” šajā nedēļas nogalē ar divām izrādēm viesosies Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Tās būs pēdējās šajā sezonā. Kā iepriekš projekta mājaslapā ziņots, izrāde 6. maijā Rīgā ir atcelta tehnisku iemeslu dēļ.

Sezonas noslēguma izrādes notiks Vidzemes koncertzālē „Cēsis” šo svētdien, 19. aprīlī plkst. 13 un 18. Ar tām tiks slēgta koncertuzveduma pirmā sezona, kurā 118 cilvēku lielā trupa paspējusi viesoties Ventspilī, Rēzeknē, Liepājā, kā arī nospēlēt vairākas izrādes Rīgā.

„Pēc svētdienas izrādēm koncertuzvedumu „Kartupeļu opera” būs redzējuši 5690 lielu un mazu skatītāju visā Latvijā. Sadarbībā ar Pārtikas banku „Paēdušai Latvijai”,

ar saziedotajiem kartupeļiem jau esam iepriecinājuši turpat 100 ģimenes gan Rīgā, gan reģionos – mūsuprāt, izcili aizvadīta pirmā sezona,” stāsta projekta producente Inese Beķere, „tuvojas vasara un āra darbu laiks, tāpēc koncertuzvedumam būs pārtraukums līdz rudenim, kad ceram turpināt tā izrādīšanu Latvijas koncertzālēs.”

Arī šo svētdien koncertuzveduma apmeklētāji tiek aicināti paņemt līdzi vienu kartupeli, ko uz vietas ziedot pārtikas bankai „Paēdušai Latvijai”. Līdz šim atsaucīgākā publika ir bijusi Rēzeknē, kad koncertuzvedumā tika saziedoti kopā divi maisi kartupeļu, kurus pēc tam saņēma kāda no pilsētas mazturīgajām ģimenēm.

„Kartupeļu opera” ir spilgts, patiesos notikumos balstīts stāsts operas valodā skolas vecuma bērniem par Mazā Kartupeļa aizraujošo un nedaudz baismīgo ceļojumu no Andu kalniem Dienvidamerikā caur Eiropas karaļnamiem uz laukiem Latvijā. Kondors, Hercogs Jēkabs, mūks Jeronīms, Kurmis, Žurkas, Stērķeles jaunkundze un Ķīseļa kungs – tie ir tikai daži no personāžiem, kurus savā ceļā sastop Mazais Kartupelis. Īpaša loma būs arī nazītim. Tomēr galvenais jautājums izrādē ir

– kāds ir Mazā Kartupeļa lielais dzīves uzdevums? Ineses Zanderes un sešu latviešu komponistu kopīgi radīto unikālo, krāsaino un muzikālo stāstu izpildīs solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Annija Putniņa, Ivars Cinkuss, Jānis Kokins, Rūdolfs Bērtiņš, Kalvis Kalniņš, Vitālijs Stankevičs, Māris Evalds, Antra Jankovska, Līga Paegle, Patrīcija Zelma Samete, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un Kartupeļu Operas orķestris Airas Birziņas vadībā.

Sagatavojusi Anda Dzenža